Trwa ładowanie...

Kolejna awantura w TVP Info. Poszło o pucz i SMS, ale końcówka była najlepsza

Wieczorne wydanie "Gościa Wiadomości" w TVP Info upłynęło pod znakiem maglowania posła PO Tomasza Lenza. Prowadząca program jak mantrę powtarzała pytanie o SMS, potem chciała wiedzieć, dlaczego obraził on dziennikarza jej stacji, a na koniec zaprosiła go na szklaneczkę... melisy. - Może jest Pani potrzebna, mi wystarczy woda - z uśmiechem ripostował poseł PO.

Share
Kolejna awantura w TVP Info. Poszło o pucz i SMS, ale końcówka była najlepszaŹródło: Screen z TVP Info, fot: WP
d3bx0xh

Piątkowe wydanie programu "Gość Wiadomości" w TVP Info było nadzwyczaj burzliwe. Gospodarzem była Danuta Holecka, a gośćmi Tomasz Lenz z PO i Marcin Horała z PiS. Temat dnia: zmiany w KRS i sądach.

Danuta Holecka rozpoczęła program od zapytania posła PO, czy będzie kolejny... pucz.

Lenz dostaje pytanie o pucz. Odpowiada: w Ewangelii jest św. Mateusza jest napisane...

Ten odpowiedział spokojnie. - Czy normalnym jest umieszczanie ustawy o zmianach w Sądzie Najwyższym w środku nocy. W Ewangelii jest św. Mateusza jest napisane, że złodziej przychodzi nocą. to zaskakująca sytuacja, że władza w ciągu dnia boi się to ogłosić społeczeństwu - odpowiedział poseł.

d3bx0xh

Lenz mówił również o "utrudnieniu prac w wprowadzeniu prawa nawiązującego do PRL". Potem wypowiedział się Marcin Horała. Tłumaczył, że zmiana jest kluczowa. W końcu skończą się "sądy niesprawiedliwości". Potem toczyła się normalna dyskusja, w której wypowiadali się politycy obu partii.

Wojciech Cejrowski znów kontrowersyjny! Zobacz to wideo

Do czasu. W połowie programu, Holecka zapytała Lenza, czy "dostał SMS informującego o jakiejś akcji, której nie chce nazywać puczem". Chodzi o wiadomość którą rozsyłają sobie posłowie opozycji ws. mobilizacji w Sejmie.

- I jeszcze jedno, chcę wiedzieć, bo to jest dla mnie dziwne, że opozycja mówi o zamachu stanu - drążyła.

Holecka dopytuje Lenza: "SMS był potrzebny?", "dostał Pan?", "dostał Pan, Panie pośle?"

- To jest sytuacja bez precedensu, żeby monopartia przejmowała pełen wpływ na sądownictwo (...) Będą tego konsekwencje. Opozycja będzie o tym mówić - wyjaśnił.

Potem dziennikarka znów zapytała o SMS i co chwila przerywała wypowiedź Lenza: "SMS był potrzebny?", "dostał Pan?", "dostał Pan, Panie pośle?". Lenz wyjaśnił, że w poniedziałek normalnie będzie w Sejmie, bo jest parlamentarzystą.

d3bx0xh

Potem Holecka stwierdziła, że "szykuje się koniec demokracji i zamach stanu". To zdenerwowało posła PO. - Pani ciągle to powtarza jak mantrę, ja tego nie powiedziałem - wyjaśnił.

W końcu do głosy doszedł Marcin Horała, który powiedział, że "to już 10 zamach w Polsce i się przyzwyczailiśmy do tego. - Czarne owce zostaną wyeliminowane, zakończymy niesprawiedliwość - dodał.

- Wprowadzacie polityczną kontrolę w sądach. PiS kładzie rękę na sądach, niech Pan przeczyta ustawę - ripostował Lenz.

d3bx0xh

Kuriozalna końcówka programu. Holecka zaprasza posła na szklaneczkę melisy

Poseł PO poprosił Holecką, aby przyłączyła się do protestu ws. sądów. - Nie należę do partii politycznej, dlatego się nie przyłącze. A pan chce mnie zaczepić, tak jak zaczepił Pan naszego kolegę z TVP Info. Jest Pan zadowolony, że pan go obraził? - spytała.

- Kłamstwo i manipulacja jest czymś złym. Dziennikarze powinni być niezależni. Tak się składa, że w waszej stacji manipuluje się faktami i podaje nieprawdziwe informacje - zaatakował Lenz.

- Po programie zapraszam na szklaneczkę melisy - odpowiedziała Holecka. - Może, jest Pani potrzebna, mi wystarczy woda - z uśmiechem dodał poseł PO.

Ogromna awantura w TVP. Goście wyszli ze studia

d3bx0xh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bx0xh
d3bx0xh
Więcej tematów