Trwa ładowanie...
d1ph2ld

KOD w niedzielę idzie pod Sejm bronić sądów. "To zamach stanu"

Komitet Obrony Demokracji zapowiada protest przeciwko zmianom w sądownictwie. W niedzielę o godz. 14 chce zgromadzić swoich zwolenników pod Sejmem.
Share
KOD w niedzielę idzie pod Sejm bronić sądów. "To zamach stanu"
Źródło: PAP, Fot: PAP/Marcin Obara
d1ph2ld

W środę Sejm uchwalił nowelę ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Ich następców wybrałby Sejm - dziś wybierają ich środowiska sędziowskie.

Tego samego dnia późnym wieczorem okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, który zakłada, że z momentem wejścia w życie ustawy wszyscy sędziowie SN przechodzą w stan spoczynku poza wskazanymi przez ministra sprawiedliwości.

*PiS od dawna domaga się zmian w sądownictwie: *

Opozycja protestuje przeciwko zmianom w sądownictwie. Lider Nowoczesnej Ryszard Petru nawołuje do połączenia sił opozycji i wspólnych działań w celu obrony sądów.

Jeszcze dalej idzie Komitet Obrony Demokracji, który zapowiedział na najbliższą niedzielę demonstrację w obronie sądów pod budynkiem parlamentu. Zmiany w wymiarze sprawiedliwości KOD nazywa "konstytucyjnym zamachem stanu".

"Nie mamy wątpliwości. Jesteśmy świadkami zamachu stanu. W trosce o Polskę, przyszłość naszą i naszych dzieci, nie możemy na to pozwolić" - pisze KOD na stronie wydarzenia na Facebooku.

"Pokażmy, że muszą się w końcu zatrzymać" - dodaje Komitet.

Źródło: Facebook

d1ph2ld

Podziel się opinią

Share
d1ph2ld
d1ph2ld
Więcej tematów