Trwa ładowanie...
d11xh79

Brejza o projekcie PiS: kopia ustawy Cyrankiewicza

"Ustawa PiS o upisowieniu Sądu Najwyższego jest kopią ustawy Cyrankiewicza z 1962 roku" - Poseł PO Krzysztof Brejza nie zostawia suchej nitki na projekcie partii rządzącej dotyczącym zmian w Sądzie Najwyższym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brejza o projekcie PiS: kopia ustawy Cyrankiewicza
(PAP, Fot: Rafał Guz)
d11xh79

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Zakłada on, że po wejściu w życie ustawy sędziowie SN, powołani na podstawie dotychczasowych przepisów, przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości. Projekt pojawił się na stronach Sejmu w środę późnym wieczorem.

Kontrowersyjny, zdaniem wielu, pomysł PiS komentują w czwartek kolejni politycy opozycji. Wśród nich jest poseł Krzysztof Brejza.

Zobacz też: PiS zmienia Sąd Najwyższy

"Ustawa PiS o upisowieniu Sądu Najwyższego jest kopią ustawy Cyrankiewicza z 1962 roku" - napisał na Twitterze polityk PO. Na potwierdzenie swoich słów Brejza dołączył skan zdjęcia.

PiS: dziś sądownictwo nie pozostaje pod żadną kontrolą społeczną

- Sądownictwo nie pozostaje dziś pod żadną kontrolą społeczną. W 1989 roku nie było reformy wymiaru sprawiedliwości, poza niewielkimi modyfikacjami - a tak szef sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz uzasadnia projekt ustawy posłów PiS o Sądzie Najwyższym.

d11xh79

Ile zarabiają sędziowie i kiedy przechodzą na emerytury? Oto liczby

Piotrowicz przypuszcza, że pierwsze prace nad nim mogą ruszyć w Sejmie jeszcze przed parlamentarnymi wakacjami. Pytany, jakie mogą być reakcje organów Unii Europejskich czy organizacji międzynarodowych, poseł PiS odpowiedział: "nie wiem".

- Polska jest chyba krajem suwerennym. Niech one się zajmą tym, co się w Turcji dzieje. W Polsce naród oczekuje głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości i wprowadzanie reform spotyka się z poparciem społecznym, bo sondaż wzrastają. Przecież to o czymś świadczy - powiedział Piotrowicz.

Według Piotrowicza, "ciągłe oglądanie się na innych, to przejaw pewnego kompleksu". - Czy w Niemczech pytali się, czy są potrzebni imigranci w Europie? Nie pytali. Zrobili co uważali, bo tak postępują państwa, które się szanują, które mają poczucie suwerennosci. Czas skończyć z wasalczym myśleniem - dodał.

Źródło: WP, Twitter, PAP

d11xh79

Podziel się opinią

Share
d11xh79
d11xh79
Więcej tematów