Trwa ładowanie...
d3q9h2n

KO złożyła do Sądu Najwyższego protesty ws. wyniku wyborów

Koalicja Obywatelska uważa, że w trzech senackich okręgach wyborczych doszło do nieprawidłowości. Politycy złożyli w tej sprawie protesty do Sądu Najwyższego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
KO uważa, że podczas wyborów parlamentarnych doszło do nieprawidłowości
KO uważa, że podczas wyborów parlamentarnych doszło do nieprawidłowości (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d3q9h2n

- Nasze protesty wyborcze są złożone w oparciu o prawdziwe przesłanki, które nas do tego upoważniają - powiedział podczas konferencji KO Mariusz Witczak z PO.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej złożyli do Sądu Najwyższego protesty wyborcze dotyczące 3 okręgów - Jelenia Góra, Łomża i Pabianice - w wyborach do Senatu.

Witczak zaznaczył, że protesty PiS ws. wyborów wynikają wyłącznie z faktu, że partia Jarosława Kaczyńskiego jest niezadowolona z wyników. Zaznaczył, że to sytuacja "skandaliczna”, która wymaga kroków ze strony organów międzynarodowych.

d3q9h2n

Zmiany w rządzie. Rzecznik Piotr Muller ujawnia szczegóły

Marek Borowski z PO stwierdził, że jeśli chodzi o 6 okręgów, w których są składane protesty PiS, nie podano żadnego merytorycznego argumentu. - To nie są powody, to nie są podstawy - przekonywał.

Wybory parlamentarne. PiS i KO mają wątpliwości

W Legnicy na karcie wyborczej błędnie oznaczono logo komitetu, co mogło wprowadzać wyborców w błąd - twierdzi KO. W Łomży kandydat do Senatu w miejsce Kornela Morawieckiego został zgłoszony bez zachowania obowiązującego terminu. - Nowy kandydat został zarejestrowany z naruszeniem Kodeksu wyborczego i wybrany w sposób bezprawny - stwierdził Robert Tyszkiewicz.

d3q9h2n

Natomiast w Pabianicach na karcie wyborczej umieszczono błędną instrukcję głosowania. - Mamy dowody na to, że wiele osób mniej zorientowanych po zapoznaniu się z nią stawiało znak "x" w kwadracie z logo Koalicji Obywatelskiej - uznał Borowski.

Wcześniej Grzegorz Schetyna potwierdził, że spotkał się z spotkał się z Janem Petersenem, szefem misji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, który obserwował wybory parlamentarne w Polsce. Rozmawiał z nim m.in. o protestach PiS ws. wyborów.

- Prosiliśmy o spotkanie z szefem misji OBWE i dalszą kontrolę procesu, tym razem nie wyborczego, ale powtórnego liczenia głosów. Taką obietnicę uzyskaliśmy, że OBWE dalej będzie tę sprawę nadzorować i tych spraw pilnować - stwierdził przewodniczący PO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3q9h2n

Podziel się opinią

Share
d3q9h2n
d3q9h2n