Trwa ładowanie...

KO składa do prokuratury wniosek ws. Mateusza Morawieckiego. "Łamanie prawa w DNA PiS-u"

Cezary Tomczyk i Marcin Kierwiński uważają, że premier przekroczył uprawnienia i nie dopełnił obowiązków ws. opublikowania uchwały PKW. - To bezprawie musi zostać rozliczone. Nie mieli problemów z wydrukowaniem 30 mln kart wyborczych - przypominają politycy KO.

Share
KO składa do prokuratury wniosek ws. Mateusza Morawieckiego. "Łamanie prawa w DNA PiS-u"
Źródło: PAP
d212vau

W Dzienniku Ustaw została opublikowana uchwała PKW ws. wyborów prezydenckich 10 maja. To nie powstrzymało posłów Koalicji Obywatelskiej przed złożeniem zawiadomienia w prokuraturze. Politycy uważają, że stało się tak w wyniku "presji i obawy premiera o własne bezpieczeństwo". Według nich nie zmienia to faktu, że Mateusz Morawiecki popełnił przestępstwo polegające na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków.

Marcin Kierwiński: nie ma szans na karierę w PiS-ie bez łamania prawa

Marcin Kierwiński zaznaczył, że to nie pierwszy raz, kiedy Prawo i Sprawiedliwość "łamie prawo i konstytucję". - Można powiedzieć, że stylem działania i DNA PiS-u jest niedrukowanie aktów prawnych. Można powiedzieć, że nie ma szans, aby w innym przypadku zostać premierem lub ważnym urzędnikiem - zapewniał. Poseł przypomniał m.in. zachowania Beaty Szydło, która zakazała publikowania wyroków TK.

d212vau

Przeczytaj: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020-posel-ko-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-ws-czlonkow-rzadu-6512219403856001a" target="_blank">Wybory 2020. Poseł KO składa zawiadomienie do prokuratury ws. członków rządu</a>

Cezary Tomczyk dodał, że prokuratorzy powinni działać natychmiast. Zarzucił Morawieckiemu, że opóźnił proces wyborczy. - To wykorzystywanie sytuacji do bieżących interesów partii. To nie premier jest od tego, żeby decydować o tym, jakie wyroki mają być drukowane. Mamy dość wszystkich afer PiS-u. Wszystkie znajdą swój finał w sądzie. Głos w wyborach jest po to, aby patrzeć władzy na ręce - przekonywał.

Wybory 2020. KO o uchwale PKW i 30 mln kart wyborczych

Politycy KO chcą "rozliczenia bezprawia" szefa rządu. Przypomnieli, że "nie było problemów z wydrukowaniem 30 mln kart wyborczych". Przywołali również sytuację z Bośni i Hercegowiny. - Na całym świecie władza ponosi odpowiedzialność za swoje czyny. U nas tak nie jest. To się skończy i oby już za chwilę - dodał Tomczyk.

Zobacz wideo: Rafał Trzaskowski i współpraca z PiS? Kandydat KO i prezydent Warszawy podaje nazwiska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d212vau

Podziel się opinią

Share
d212vau
d212vau
Więcej tematów