Trwa ładowanie...
d2o3c01

Kim jest Mata? Sylwetka rapera z teledysku "Patointeligencja"

"Patointeligencja" Maty zbliża się do granicy 4 milionów wyświetleń po zaledwie 4 dniach od premiery w serwisie Youtube. Poznaj sylwetkę rapera-maturzysty, którego piosenka stała się jednym z największych hitów polskiego internetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim jest Mata? Sylwetka rapera z teledysku "Patointeligencja"
Kim jest Mata? Sylwetka rapera z teledysku "Patointeligencja" (Youtube.com, Fot: pudelek.pl)
d2o3c01

Mata. Kim jest raper z teledysku "Patointeligencja"?

Mata to pseudonim Michała Matczaka (rocznik 2000) – absolwenta Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie, uznawanego za elitarne (3. miejsce wśród liceów warszawskich i 9. w skali kraju w tegorocznym rankingu czasopisma "Perspektywy"). W maju Michał Matczak zdał maturę międzynarodową (IB). W wywiadach przyznaje się do fascynacji filmem "Jesteś Bogiem", opowiadającym o grupie "Paktofonika".

mój ziomo miłą supreme
mój ziomo miał bape’a
mój ziomo na uro dostał te kluczyki od merca
na czarno ukry sprzątały mu penthouse
mój ziomo chciał wypłatę starego przećpać
ni pykło, bo była tak wielka
za dużo, prędzej by tu kopnął w kalendarz
mój ziomo się powiesił w sylwestra

d2o3c01

– brzmią najbardziej pogodne fragmenty "Patointeligencji". Utwór opowiada ironicznie o nieszczęśliwym życiu zamożnej stołecznej młodzieży. Alkohol, narkotyki, eksperymenty seksualne stanowią treść życia licealistów opisywanych przez Matę.

17 stycznia w sklepach ukaże się debiutancka płyta Maty, zatytułowana "100 dni do matury". "Krążek jest zapisem historii i emocji, które przewijały się podczas beztroskich czasów edukacji. Wśród czternastu utworów znajduje się burzliwe życie młodego człowieka, spisane w sto dni, od studniówki do ostatnich chwil przed maturą" – czytamy w zapowiedzi SBM, wytwórni hiphopowej promującej wykonawcę.

Teledysk Maty od końca zeszłego tygodnia mocno rezonuje w mediach. Na temat upadku moralnego polskiej młodzieży wypowiadają się między innymi Magdalena Ogórek czy Krystyna Pawłowicz. Byli uczniowie liceum Batorego krytykują Matę za ukazanie ich szkoły w negatywnym świetle. "Wiadomości" TVP zacytowały "Patointeligencję" w materiale zatytułowanym "Bunt sędziowskiej kasty". Według dziennikarze telewizji publicznej, Mata przedstawia w swoim utworze degrengoladę "świata elit, również tych prawniczych". Z kolei przeciętni użytkownicy twittera i facebooka identyfikują się z nieregularnym stylem życia, o którym rapuje Mata.

d2o3c01

Marcin Matczak. Kim jest ojciec rapera z "Patointeligencji"?

Ojcem Maty jest Marcin Matczak, radca prawny i profesor nadzwyczajny UW. Pochodzi ze Sławy w województwie lubuskim. Specjalizuje się w interpretacji prawniczej i sądowym stosowaniu prawa. Na Uniwersytecie Warszawskim wykłada filozofię i teorię prawa. Jest także partnerem w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, drugiej co do wielkości firmie prawniczej w kraju według tegorocznego rankingu kancelarii "Rzeczpospolitej".

"Nie znam się na muzyce hip-hopowej, ale zazdroszczę raperom sukcesu – jest to dla mnie sukces nie tylko muzyczny, ale przede wszystkim sukces w zakresie tzw. rządu dusz, a więc sukces w zakresie wpływu na ludzi" – napisał Marcin Matczak o muzycznych dokonaniach syna na swoim blogu, gdzie komentuje zazwyczaj wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i inne nowinki prawne. Jego stronę znajdziesz pod tym linkiem. W zeszłym roku Ministerstwo Sprawiedliwości zleciło postępowanie dyscyplinarne wobec Marcina Matczaka za wpis na twitterze.

Zobacz też: Posłanka została zapytana o słowa Donalda Tuska o 500 plus. Zmieniła temat

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o3c01

Podziel się opinią

Share
d2o3c01
d2o3c01
Więcej tematów