Trwa ładowanie...

Kim jest Mata? Sylwetka rapera z teledysku "Patointeligencja"

"Patointeligencja" Maty zbliża się do granicy 4 milionów wyświetleń po zaledwie 4 dniach od premiery w serwisie Youtube. Poznaj sylwetkę rapera-maturzysty, którego piosenka stała się jednym z największych hitów polskiego internetu.

Kim jest Mata? Sylwetka rapera z teledysku "Patointeligencja"Źródło: Youtube.com, fot: pudelek.pl
dwolkhm
dwolkhm

Mata. Kim jest raper z teledysku "Patointeligencja"?

Mata to pseudonim Michała Matczaka (rocznik 2000) – absolwenta Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie, uznawanego za elitarne (3. miejsce wśród liceów warszawskich i 9. w skali kraju w tegorocznym rankingu czasopisma "Perspektywy"). W maju Michał Matczak zdał maturę międzynarodową (IB). W wywiadach przyznaje się do fascynacji filmem "Jesteś Bogiem", opowiadającym o grupie "Paktofonika".

mój ziomo miłą supreme
mój ziomo miał bape’a
mój ziomo na uro dostał te kluczyki od merca
na czarno ukry sprzątały mu penthouse
mój ziomo chciał wypłatę starego przećpać
ni pykło, bo była tak wielka
za dużo, prędzej by tu kopnął w kalendarz
mój ziomo się powiesił w sylwestra

– brzmią najbardziej pogodne fragmenty "Patointeligencji". Utwór opowiada ironicznie o nieszczęśliwym życiu zamożnej stołecznej młodzieży. Alkohol, narkotyki, eksperymenty seksualne stanowią treść życia licealistów opisywanych przez Matę.

17 stycznia w sklepach ukaże się debiutancka płyta Maty, zatytułowana "100 dni do matury". "Krążek jest zapisem historii i emocji, które przewijały się podczas beztroskich czasów edukacji. Wśród czternastu utworów znajduje się burzliwe życie młodego człowieka, spisane w sto dni, od studniówki do ostatnich chwil przed maturą" – czytamy w zapowiedzi SBM, wytwórni hiphopowej promującej wykonawcę.

dwolkhm

Teledysk Maty od końca zeszłego tygodnia mocno rezonuje w mediach. Na temat upadku moralnego polskiej młodzieży wypowiadają się między innymi Magdalena Ogórek czy Krystyna Pawłowicz. Byli uczniowie liceum Batorego krytykują Matę za ukazanie ich szkoły w negatywnym świetle. "Wiadomości" TVP zacytowały "Patointeligencję" w materiale zatytułowanym "Bunt sędziowskiej kasty". Według dziennikarze telewizji publicznej, Mata przedstawia w swoim utworze degrengoladę "świata elit, również tych prawniczych". Z kolei przeciętni użytkownicy twittera i facebooka identyfikują się z nieregularnym stylem życia, o którym rapuje Mata.

Marcin Matczak. Kim jest ojciec rapera z "Patointeligencji"?

Ojcem Maty jest Marcin Matczak, radca prawny i profesor nadzwyczajny UW. Pochodzi ze Sławy w województwie lubuskim. Specjalizuje się w interpretacji prawniczej i sądowym stosowaniu prawa. Na Uniwersytecie Warszawskim wykłada filozofię i teorię prawa. Jest także partnerem w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, drugiej co do wielkości firmie prawniczej w kraju według tegorocznego rankingu kancelarii "Rzeczpospolitej".

"Nie znam się na muzyce hip-hopowej, ale zazdroszczę raperom sukcesu – jest to dla mnie sukces nie tylko muzyczny, ale przede wszystkim sukces w zakresie tzw. rządu dusz, a więc sukces w zakresie wpływu na ludzi" – napisał Marcin Matczak o muzycznych dokonaniach syna na swoim blogu, gdzie komentuje zazwyczaj wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i inne nowinki prawne. Jego stronę znajdziesz pod tym linkiem. W zeszłym roku Ministerstwo Sprawiedliwości zleciło postępowanie dyscyplinarne wobec Marcina Matczaka za wpis na twitterze.

Zobacz też: Posłanka została zapytana o słowa Donalda Tuska o 500 plus. Zmieniła temat

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwolkhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwolkhm
Więcej tematów