Trwa ładowanie...
d1o5nis

Kiedy zostanie uchwalona ustawa o prywatyzacji lasów?

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej apeluje do parlamentarzystów, aby jeszcze podczas tej kadencji Sejmu uchwalili ustawę o zachowaniu narodowego charakteru strategicznych zasobów naturalnych kraju.

d1o5nis
d1o5nis

Projekt ustawy, który od półtora roku czeka w Sejmie na rozpatrzenie zakłada, że wody, lasy i złoża kopalin oraz wody Bałtyku nadal pozostaną dobrem publicznym i nie będą prywatyzowane i reprywatyzowane.

Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej - poseł Jarosław Kaczyński powiedział, że tutaj widać wpływ pewnego lobby, które jest zainteresowane lasami państwowymi jako zasobem kapitałowym. Lasy mogą być wykorzystane m.in. jako gwarancja kredytowa i zastaw dla operacji finansowych. Prywatyzacja spowoduje pogorszenie sytuacji lasów i wód, obywateli korzystających z nich oraz osłabienie władzy państwowej - dodał Kaczyński.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej zebrał 130 tys. podpisów obywateli sprzeciwiających się prywatyzacji i reprywatyzacji. Pełnomocnik komitetu zapowiedział, że jeśli ustawa nie zostanie uchwalona to nazwiska posłów, którzy opóźniali jej przyjęcie zostaną opublikowane. (an)

d1o5nis
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o5nis
Więcej tematów