Trwa ładowanie...
d4aci8g

Kiedy zobaczymy na ulicy najtańszy samochód świata?

Entuzjaści najtańszego samochodu świata indyjskiego Tata-Nano nie mają powodów do radości. Planowane na październik rozpoczęcie jego produkcji w Bengalu Zachodnim może nie dojść do skutku.

d4aci8g
d4aci8g

Fabryka mająca produkować najtańszy samochód świata - jego cena ma nie przekraczać dwóch i pół tysiąca dolarów amerykańskich - gotowa jest już w 85%. Ukończenie inwestycji stanęło jednak pod znakiem zapytania z powodu protestów miejscowych rolników, którzy twierdzą, iż nie otrzymali pieniędzy za grunty, które przekazali pod budowę kompleksu fabryk. Rozgniewani zwłoką domagają się zwrotu ziemi i próbują wtargnąć na obszar budowy. Aby zapobiec zamieszkom i grabieżom jej obszar chroniony jest od kilku dni przez kilkutysięczne siły policyjne.

Szef koncernu Tata - Ratan Tata zapowiedział, że o ile sytuacja szybko się nie unormuje, to koncern zrezygnuje z produkcji Nano w Bengalu i poszuka miejsca pod swą inwestycję w innym rejonie Indii. Wtedy opóźnienia w rozpoczęciu produkcji będą nieuchronne.

Na wieść o konflikcie władze trzech stanów zaproponowały już koncernowi przeniesienie inwestycji na swoje terytoria.

Po raz pierwszy Tata-Nano został zaprezentowany w styczniu tego roku na targach motoryzacyjnych w Delhi. Wzbudził ogromne zainteresowanie wśród klientów, ale i niepokój wśród producentów motocykli, które do tej pory są najpopularniejszym pojazdem motorowym w Indiach. Tani samochód może okazać się dla nich poważną konkurencją.

d4aci8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aci8g
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj