Trwa ładowanie...

Kiedy wybory 2020? Jarosław Gowin wskazuje termin. "Realny i najlepszy"

Kiedy odbędą się wybory? - 28 czerwca to najlepszy termin na przeprowadzenie głosowania - uważa Jarosław Gowin. Lider Porozumienia i były wicepremier ocenia ten termin jako realny, ale nie wyklucza, że prezydenta wybierać będziemy jednak na początku lipca.

Kiedy wybory 2020? Jarosław Gowin wskazuje termin. "Realny i najlepszy"Źródło: Getty Images
d387h3c

Jarosław Gowin jest przekonany, że - niezależnie od poprawek do nowego projektu PiS w Sejmie - wybory odbędą się na początku lata. - Wyborów w Polsce nie odwołało dwóch szeregowych posłów, ale rzeczywistość - stwierdził w Polsat News Jarosław Gowin. Dodał, że głosowania 10 maja nie dało się przeprowadzić.

- Zaproponowaliśmy więc pewną drogę, a Państwowa Komisja Wyborcza i Sąd Najwyższy to ułatwiły i termin 28 czerwca jest bardzo realny - mówił lider Porozumienia i były wicepremier. Zdaniem Gowina 28 czerwca to najlepszy termin na przeprowadzenie wyborów. Nie wykluczył jednak, że prezydenta wybierać będziemy na początku lipca.

- Byłem pierwszym politykiem, który mówił o potrzebie otwarcia drugiej fazy walki z epidemią, czyli jak najszybszego uruchamiania gospodarki. Widać po działaniach Polaków, że są już trochę zniecierpliwieni całą sytuacją. Możliwość, by głosować w lokalach wyborczych, a jednocześnie możliwość głosowania korespondencyjnego jest rozwiązaniem, które warte jest akceptacji - mówił prezes Porozumienia, pytany o bezpieczeństwo głosowania w lokalach wyborczych.

Zobacz też: Infekcje zimą to był SARS-CoV-2? Prof. Robert Flisiak o wirusach w Polsce

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Oceniając pomysł lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza ws. głosowania dwudniowego, Jarosław Gowin stwierdził, że takiego rozwiązania nie przewiduje ustawa zasadnicza.

d387h3c

- To dobry pomysł, ale Konstytucja mówi o jednym dniu - wyjaśnił gość Bogdana Rymanowskiego w Polsat News. - Byłbym gotów podnieść rękę za taką zmianą konstytucji - zaznaczył Gowin.

Koronawirus w Polsce. Jarosław Gowin o sytuacji na Śląsku

- Uważam, że obecna strategia walki rządu z koronawirusem powinna być kontynuowana. Być może trzeba podjąć jakieś nadzwyczajne środki w woj. śląskim - mówił również Gowin.

Wykluczył możliwość, by Śląsk "był izolowany", ale zastrzegł, że odmrażanie tego konkretnego województwa może nastąpić później niż w innych przypadkach.

Wybory 2020. Gowin o spotkaniu władz Porozumienia

Jarosław Gowin nie chciał zdradzić szczegółów rozmów w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej powtórzył słowa z wywiadu prasowego o tym, że przy polskiej polityce serial "House of Cards" to nudziarstwo.

- Nie jesteśmy partią wodzowską- odparł z kolei, kiedy padło pytanie o burzliwy przebieg poniedziałkowego spotkania władz Porozumienia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d387h3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d387h3c
Więcej tematów