Trwa ładowanie...
d27mtfg

KE o zaleceniach Komisji Weneckiej dla Polski. "Zostaną uwzględnione"

Komisja Europejska domaga się, by polski rząd "prawidłowo" wdrożył zalecenia Komisji Weneckiej. Rzecznik KE wydał specjalne oświadczenie, w którym zapewnia, że Komisja dokładnie przeanalizuje opinię KW i uwzględni ją w swojej ocenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komisja Europejska odniosła się do opinii Komisji Weneckiej
Komisja Europejska odniosła się do opinii Komisji Weneckiej (East News)
d27mtfg

"Komisja Europejska przyjmuje do wiadomości opinię Komisji Weneckiej w sprawie nowego projektu ustawy o sądownictwie, opublikowaną wczoraj. Ważne jest prawidłowe wdrożenie zaleceń Komisji Weneckiej. Komisja Europejska dokładnie przeanalizuje opinię, która zostanie uwzględniona w jej ocenie" - czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, Komisja Wenecka jest organem doradczym Rady Europy. W czwartek wydała opinię na temat nowelizacji ustaw sądowych oceniła, że niektóre z zapisów przyjętych przez Sejm mogą być postrzegane jako dalsze osłabienie niezależności sądownictwa w Polsce.

d27mtfg

KW oceniła, że wskutek nowelizacji "wolność słowa i wolność słowa sędziów są poważnie ograniczone". "Polskie sądy zostaną skutecznie pozbawione możliwości badania, czy - na mocy przepisów europejskich - sądy w kraju są niezależne i bezstronne" - pisze Komisja Wenecka.

O wydanie opinii w sprawie tzw. ustaw dyscyplinujących sędziów wystąpił do Komisji Weneckiej marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Komisja - uwzględniając trwający proces legislacyjny w Senacie - zdecydowała, że sprawozdawcy przygotują opinię na jej temat w trybie pilnym.

Zobacz też: Były senator Stanisław K. zatrzymany. Komentarz ministra z PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27mtfg

Podziel się opinią

Share

d27mtfg

d27mtfg
Więcej tematów