Trwa ładowanie...
d7mihq7

Katastrofa smoleńska. Jest reakcja Rosji po wniosku prokuratury ws. aresztu

Katastrofa smoleńska. Rosja reaguje na wniosek Prokuratury Krajowej, która domaga się aresztu dla trzech osób. Chodzi o kontrolerów ruchu, którzy pełnili w kwietniu 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa smoleńska. Jest reakcja Rosji po wniosku Prokuratury Krajowej
Katastrofa smoleńska. Jest reakcja Rosji po wniosku Prokuratury Krajowej (GETTY, Russian Investigative Committee/, Fot: Russian Investigative Committee)
d7mihq7

- Odnosimy się negatywnie do zarzutów Polski dotyczących katastrofy samolotu 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Lech Kaczyński - stwierdził rzecznik prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow.

Dodał, że "nie wie", czy strona polska zwróciła się do prokuratury generalnej Rosji z wnioskiem o aresztowanie kontrolerów lotów z lotniska Siewiernyj w Smoleńsku.

Katastrofa smoleńska. Prokuratura Krajowa domaga się aresztu

W środę Prokuratura Krajowa wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów ruchu. Chodzi o osoby, które pełniły w kwietniu 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku.

d7mihq7

Beata Szydło pytana o syna. "Hejt, który spadł na moją rodzinę, był nieuprawniony i bolesny"

Kontrolerom postawiono zarzuty dotyczące umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym, skutkującego śmiercią wielu osób.

10 kwietnia 2010 roku, podczas próby lądowania w Smoleńsku doszło do katastrofy rządowego samolotu TU-154. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego żona, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7mihq7

Podziel się opinią

Share
d7mihq7
d7mihq7
Więcej tematów