Trwa ładowanie...

Katastrofa smoleńska. Jest wniosek Prokuratury Krajowej o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów ruchu

Prokuratura Krajowa wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów ruchu. Chodzi o osoby, które pełniły w kwietniu 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku.

Share
Katatstrofa smoleńska. Prokuratura Krajowa chce aresztu dla kontrolerów
Katatstrofa smoleńska. Prokuratura Krajowa chce aresztu dla kontrolerówŹródło: GETTY, Russian Investigative Committee/, fot: Russian Investigative Committee
d3zfmnq

- Zespół śledczy nr 1 w Prokuraturze Krajowej wystąpił do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotów z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów pełniących w 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku-Północ - poinformowała PAP rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Następnie może zostać wydany międzynarodowy list gończy. Jeśli sąd przychyli się do wniosku Prokuratury Krajowej, śledczy będą mogli podjąć działania zmierzające do zatrzymania kontrolerów.

Kontrolerom postawiono zarzuty dotyczące umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym, skutkującego śmiercią wielu osób. Wcześniej zdecydowano o zmianie zarzutów: z nieumyślnego spowodowania katastrofy i sprowadzenia jej niebezpieczeństwa na działanie umyślne.

Ziobro kontra Morawiecki. Bogdan Zdrojewski o konflikcie w obozie PiS

Zdaniem śledczych podejrzani przewidywali, iż może dojść do katastrofy, wydając pozwolenie na zniżanie się samolotu i warunkowe, próbne podejście do lądowania.

d3zfmnq

Katastrofa smoleńska. Zginęło 96 osób

10 kwietnia 2010 roku, podczas próby lądowania w Smoleńsku doszło do katastrofy rządowego samolotu TU-154. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego żona, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3zfmnq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zfmnq
d3zfmnq
Więcej tematów