Trwa ładowanie...
d2dqt0s

Katastrofa samolotu transportowego, cała załoga zginęła

Azerbejdżański samolot transportowy Ił-76, wyczarterowany przez siły międzynarodowe, rozbił się na wschodzie Afganistanu - poinformowały miejscowe władze. Są obawy, że dziewięcioosobowa załoga zginęła.

d2dqt0s
d2dqt0s

Maszyna nie należała do Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa w Afganistanie (ISAF) - poinformował ich rzecznik. Dodał, że w chwili wypadku w regionie nie zauważono oznak działalności rebeliantów.

Gubernator prowincji Parwan, Abdul Baseer Salangi, powiedział, że samolot transportowy wynajęty przez siły międzynarodowe rozbił się w górzystym regionie Siagerd. Wysłano tam ekipy ratunkowe.

- Kiedy wczoraj późnym wieczorem samolot uderzył w górę doszło do potężnej eksplozji - relacjonował przedstawiciel lokalnych władz.

Także Adyl Katsymow, wicedyrektor azerbejdżańskiej firmy Silk Way, do której należał samolot, powiedział, że los załogi nie jest znany.

d2dqt0s

Według przedstawiciela portu lotniczego w Kabulu, samolot wystartował z Baku. Z kolei rzecznik Dowództwa Transportowego USA w bazie sił powietrznych Scott w stanie Illinois, major James Lowe, powiedział, że samolot leciał do bazy Bagram w Afganistanie, na północ od Kabulu "ze standardowym ładunkiem", w tym z ciężkim sprzętem na czterech paletach.

Przedstawiciel ambasady Azerbejdżanu w Pakistanie ujawnił, że w skład załogi samolotu wchodziło czterech obywateli Azerbejdżanu, trzech Uzbeków i dwóch Rosjan.

W październiku cywilny samolot transportowy rozbił się w górach w pobliżu stolicy Afganistanu, Kabulu. Na pokładzie maszyny zginęło osiem osób: sześciu Filipińczyków oraz po jednym obywatelu Indii i Kenii.

d2dqt0s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dqt0s
Więcej tematów