Trwa ładowanie...
mig-29

Katastrofa samolotu MiG-29. Są zarzuty dla dwóch osób

Media informują, że prokuratura postawiła zarzuty narażenia na utratę życia i nieumyślnego spowodowanie śmierci. Oskarżeni to osoby, które pracowały przy remoncie systemów ucieczkowych w myśliwcach.

Share
Katastrofa samolotu MiG-29. Są zarzuty dla dwóch osób
Źródło: Getty Images
dsgt29j

W lipcu 2018 roku we wsi Sakówko niedaleko Pasłęka (województwo warmińsko-mazurskie) rozbił się wojskowy myśliwiec MiG-29. Pilot katapultował się, ale nie przeżył.

Teraz RMF FM informuje, że w sprawie postawiono zarzuty. Usłyszało je dwóch byłych pracowników Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy. "Odpowiadali za skonstruowanie specjalnego pierścienia w fotelu katapultowym. Wszystko wskazuje na to, że właśnie jego wadliwa konstrukcja przyczyniła się śmierci pilota, którego katapulta nie zadziałała właściwie" - czytamy.

Obaj mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Co ważne, odpowiedzialność może ponieść także wojskowy, którego zadaniem było odebrać maszynę po remoncie.

dsgt29j

Przypomnijmy, że samolot MiG-29 należał do 22. Bazy Lotnictwa Wojskowego w Malborku. Okoliczności wypadku badała Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, a śledztwo prowadzi Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Po tragedii oświadczenie w tej sprawie wydał MON. "Zmarły pilot posiadał ponad 800 godzin wylatanych w powietrzu w tym ponad 500 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe. Wielokrotnie brał udział w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach" - napisano.

Prawybory w Platformie. Łukasz Schreiber: Kidawa-Błońska nie będzie nowym otwarciem

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsgt29j

Podziel się opinią

Share
dsgt29j
dsgt29j
Więcej tematów