Trwa ładowanie...

Kard. Zenon Grocholewski nie żyje. Znana jest data i miejsce pogrzebu

Kard. Zenon Grocholewski nie żyje. Informacja o śmierci Kościelnego hierarchy, który był bliskim współpracownik św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i papieża Franciszka, pojawiła się w ubiegły piątek. Teraz znana jest data i miejsce pogrzebu.
Share
Kard. Zenon Grocholewski nie żyje. Znana jest data i miejsce pogrzebu
Kard. Zenon Grocholewski nie żyje. Znana jest data i miejsce pogrzebu Źródło: PAP
d16ikrv

W sobotę 25 lipca o godz. 10 trumna z ciałem kardynała zostanie wprowadzona do katedry poznańskiej, gdzie odbędzie się modlitewne czuwanie.

W południe rozpocznie się msza święta z udziałem biskupów, w której weźmie udział abp Stanisław Gądecki, który jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Z kolei homilię pogrzebową wygłosi abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Po uroczystości trumna zostanie złożona w podziemiach katedry, w krypcie biskupów poznańskich. Tam pochowani zostali m.in. kardynałowie Mieczysław Ledóchowski i Bolesław Filipiak. Pogrzeb będzie transmitowany w TVP i Telewizji Trwam.

d16ikrv

Zobacz też: Były minister w rządzie PO zatrzymany. Wiceprzewodniczący Platformy: "uważam go za uczciwą osobę"

Kard. Zenon Grocholewski nie żyje. Zmarł w wieku 81 lat

Kard. Zenon Grocholewski zmarł w wieku 81 lat. Był bliskim współpracownikiem św. Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz papieża Franciszka.

Od 1966 przebywał w Rzymie, gdzie najpierw studiował prawo kanoniczne na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. W latach 1972-1999 był pracownikiem w Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, od 4 października 1998 r. na stanowisku prefekta. Był prezesem Sądu Kasacyjnego Państwa Watykańskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16ikrv

Podziel się opinią

Share
d16ikrv
d16ikrv
Więcej tematów