Trwa ładowanie...

Kard. Dziwisz: dziękujcie Bogu za wierność

Do podziękowań za wierność, która prowadzi do
zmartwychwstania, miłość do Boga i do ludzi oraz tajemnicę
zmartwychwstania wezwał wiernych w Niedzielę Wielkanocną
metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystej
sumy w Katedrze na Wawelu.

Share
Kard. Dziwisz: dziękujcie Bogu za wiernośćŹródło: PAP
d3ohcvf

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/swieta-wielkanocne-na-swiecie-6038708336235137g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/swieta-wielkanocne-na-swiecie-6038708336235137g )
Święta Wielkanocne na świecie

Podstawą wezwań kardynała stała się analiza przekazu Jana Ewangelisty na temat wydarzeń przy grobie Jezusa po jego zmartwychwstaniu.

d3ohcvf

Tysiące imion można by nadać idącej wczesnym rankiem do grobu Jezusa Marii Magdalenie. Jednym z nich jest wierność - pomimo śmierci, ciemności, ponad i pomimo wszystko - mówił kard. Dziwisz. Za wierność, która prowadzi do zmartwychwstania, Bogu niech będą dzięki. Za to, że wytrwaliście pod krzyżem Jezusa, Kościoła i własnym, że nie skusił was komunizm, laicyzm i ateizm; że nie zniechęcaliście się tym, co bolesne i trudne, i przykre; że nie pogrzebaliście nadziei wbrew nadziei. Za wierność w modlitwie, w czuwaniu, w liturgii, która prowadzi do spotkania ze zmartwychwstałym - dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo Jego łaska trwa wieki - wzywał metropolita.

"Dziękujcie Panu, bo Jego łaska trwa na wieki"

Analizując postawy uczniów Chrystusa, kard. Dziwisz podkreślał, że zmartwychwstanie potrzebuje świadectwa i wzywał do modlitwy i podziękowań za tych, "którzy na przestrzeni dziejów głosili prawdę o Jezusie Chrystusie": apostołów, męczenników, pierwszych misjonarzy, św. Stanisława i św. Jadwigę, rodziców, nauczycieli pierwszych modlitw oraz Sługę Bożego Jana Pawła II.

Kard. Dziwisz wzywał także do modlitw i podziękowań dla tych, którzy "nie żyją dla siebie, których miłość przynagla, by biec do spotkania Chrystusa w drugim człowieku; za brata Alberta, matkę Teresę z Kalkuty, za wolontariuszy, hospicja i domy dziecka, za każdą dłoń, w której podarowany jest potrzebującemu czas, pieniądz, dary i wysiłek". Za miłość, która pociąga do Zmartwychwstałego Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo jego łaska trwa na wieki - mówił kard. Dziwisz.

Wskazywał również na potrzebę podziękowania "za każde spojrzenie, które budzi wiarę, za tłumy modlące się przy grobie Jana Pawła II, za każdą jego pielgrzymkę do naszego narodu, za rzesze gromadzące się na mszach św." oraz za "pojednanie między ludźmi, przemianę serc, za każdy obraz, który budzi wiarę".

Metropolita wezwał wiernych do podziękowań "za krzyż i mękę, która pomogła wiele zrozumieć, za zmartwychwstanie, które odpowiedziało na wiele pytań". Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo jego łaska trwa na wielki. Amen - powiedział na zakończenie.

d3ohcvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ohcvf
d3ohcvf
Więcej tematów