Trwa ładowanie...

Karczewski o Tusku w mundurze SS: Szonert-Binienda przekonała mnie, że nie miała nic z tym wspólnego

- Konsul Szonert-Binienda powiedziała mi, że to nie ona opublikowała zdjęcie Tuska. Będzie na ten temat rozmowa z ministrem Witoldem Waszczykowskim - przekazał marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Share
Karczewski o Tusku w mundurze SS: Szonert-Binienda przekonała mnie, że nie miała nic z tym wspólnegoŹródło: PAP
d2d5imp

– Absolutnie potępiam wszelkie przejawy ubierania polityków, hejterskie zachowania. Walczymy z tym. Rozmawiałem z panią Szonert-Biniendą. Wyjaśniła i przekonała mnie, że ona nie miała z tym nic wspólnego - powiedział w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radio Zet.

Zaznaczył, że konsul powiedziała mu, że to nie ona powiesiła zdjęcie Donalda Tuska w mundurze SS. - Będzie jeszcze rozmowa z ministrem Waszczykowskim, który dziś wraca. Decyzja o zawieszeniu była słuszna - dodał.

Sprawa Szonert-Bininedy.

Konsul honorowa RP w Ohio Maria Szonert-Binienda została zawieszona w pełnieniu swoich funkcji. Dalsze decyzje mają zapaść po powrocie szefa MSZ. Witold Waszczykowski przebywał w ostatnich dniach poza granicami kraju.

d2d5imp

Chodzi o grafikę przedstawiającą Donalda Tuska w mundurze SS, zamieszczoną w mediach społecznościowych na profilu Szonert-Biniendy. Sama Szonert-Binienda podkreśliła, że jej konto na Facebooku zostało zhakowane.

To nie koniec kłopotów Szonert-Biniendy. Najnowszy zarzut wobec niej pojawił się w sobotę. Chodzi o zawieszenie prawa do wykonywania zawodu w stanie Pensylwiania. Jednym z powodów jest np. niezapłacenie składki. Poprosiliśmy polską konsul w Akron o komentarz. "Nie mam zakazu wykonywania zawodu!!!" - odpisała Maria Szonert-Binienda w mailu. "Mam pełne prawo wykonywania zawodu w stanie Ohio! Natomiast mam od 1989 roku status nieaktywny w stanie Pennsylvania gdyż nie mieszkam w tym stanie, w związku z czym nie praktykuję w tym stanie. Natomiast mam zdany egzamin licencyjny i jestem przyjęta do praktyki w Pensylwanii ale nie utrzymuję aktywnego statusu tam gdyż nie potrzebuję" - wyjaśniała Wirtualnej Polsce.

Źródło: Radio Zet

d2d5imp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d5imp
d2d5imp
Więcej tematów