Trwa ładowanie...

Karambol na DK1. Zderzyło się siedem aut

Siedem samochodów, w tym dwa ciężarowe zderzyły się w Kościelcu pod Częstochową. Trzy osoby trafiły do szpitala. Trasa na Katowice jest zablokowana.

Share
Karambol na DK1. Zderzyło się siedem aut
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d2xc917

Jak informuje rzecznika częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska, do zdarzenia doszło tuż przed południem, w Kościelcu, na remontowanym, zwężonym odcinku DK 1. Ze wstępnym ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym najechał na tył poprzedzającej go ciężarówki, a następnie na nie najechało pięć samochodów osobowych. Łącznie zderzyło się więc siedem pojazdów.

Trzy osoby podróżujące samochodami osobowymi zostały zabrane do szpitala.

d2xc917

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. - Policjanci cały czas pracują intensywnie i starają się jak najszybciej wykonać czynności, ale z uwagi na rozmiar tego zdarzenia jeszcze przez najbliższe godziny kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami - dodała rzeczniczka.

Ladowska zaapelowała również do kierowców przejeżdżających obok miejsca zdarzenia o zachowanie ostrożności. - Często kierowcy są ciekawi, co się stało, rozglądają się, a nie chcielibyśmy, żeby z tego powodu doszło do kolejnego zdarzenia - powiedziała.

Zobacz także: Eksperci o kolejnym wypadku kolumny BOR

d2xc917

Podziel się opinią

Share
d2xc917
d2xc917
Więcej tematów