Trwa ładowanie...

Kamila Gasiuk-Pihowicz: to smutna decyzja. Teraz zajmujemy się tym, co najważniejsze

- Nie będę tego ukrywała, że wczorajsze decyzje napawają mnie smutkiem. Jednak teraz zajmujemy się tym, co najważniejsze, czyli odsunięciem PiS od władzy – mówiła o odejściu z Nowoczesnej dwóch posłanek Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Kamila Gasiuk-Pihowicz: to smutna decyzja. Teraz zajmujemy się tym, co najważniejszeŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d46hkfw
d46hkfw

Posłanka Nowoczesnej odniosła się do słów Joanny Scheuring-Wielgus. Parlamentarzystka tłumacząc swoje odejście mówiła, że nie może być w partii, która stała się "przystawką PO". Była już posłanka Nowoczesnej stwierdziła też, że wchodząc do polityki była przeciw PO i nie chciała należeć do Platformy-bis.

- Nowoczesna znacząco się różni od Platformy. W przeciwieństwie do PO jasno mówimy, że jesteśmy za przywróceniem wyższego wieku emerytalnego, chcemy przyjęcia w Polsce euro, nie mamy problemu z mówieniem związkach partnerskich, rozdziale Kościoła od państwa – mówiła w TOK FM Kamila Gasiuk-Pihowicz.

- Teraz jest czas działania drużynowego i szukania tych punktów, które pozwolą nam stanąć ramię w ramię przeciw PiS – dodała posłanka Nowoczesnej.

Zobacz także: Zandberg: to pieniądze zepesuły polską politykę

Kamila Gasiuk-Pihowicz odniosła się też do sytuacji w partii. - Nie ma co ukrywać, że pewne napięcie personalne w Nowoczesnej pojawiły się pod koniec listopada, czyli wtedy, gdy Ryszard Petru przegrał wybory w partii – mówiła w TOK FM.

- Nowoczesna to nie 25 posłów, ale 6 tys. członków, wielu wyborców i sympatyków. Żadnych kolejnych odejść nie przewiduję – oceniła. - Dochodzą do mnie sygnały, że to napięcie personalne się skończy – dodała.

d46hkfw

Odejścia z Nowoczesnej

W środę z Nowoczesnej odeszły Joanna Scheuring-Wielgus oraz Joanna Schmidt. - Wczoraj dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych, to przeważyło o mojej decyzji – przyznała Scheuring-Wielgus w TVN24.

Przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer zaprzecza, jakoby kierownictwo ugrupowania zabroniło zabrać Joannie Scheuring-Wielgus głosu podczas debaty. Podobnie twierdzi szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz.

d46hkfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46hkfw
Więcej tematów