Trwa ładowanie...
d2fe8ym

Kalisz – prowadzili samochód mimo sądowego zakazu

Wielu kierowców wykazuje się brawurą i nieodpowiedzialnością podczas siadania za kierownicą samochodu. W ciągu ostatniej doby policja w Kaliszu zatrzymała dwóch prowadzących auta pomimo sądowego zakazu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
policja
policja (WP.PL)
d2fe8ym

Kalisz – prowadzący z zakazem

Tylko wczoraj w Kaliszu i okolicy patrole policji zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy prowadzili samochody bez prawa jazdy. Po dokładniejszej kontroli okazało się , że mężczyźni objęci są zakazem prowadzenia samochodu, a mimo to wsiedli za kierownicę aut. Pierwszy z nich, 35 letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, został zatrzymany do rutynowej kontroli w Opatówku. W jej trakcie okazało się, że kierujący nie powinien był wsiadać do samochodu. Drugiego zatrzymanego, 21 letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, przyłapał wspólny patrol policji i straży miejskiej w Kaliszu. Jego pojazd stał w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak został złapany. Wówczas odkryto, że on również nie posiada prawa jazdy.

Nawet 15 lat bez prawa jazdy

Obowiązujące obecnie przepisy weszły w życie 1 czerwca ubiegłego roku. Zgodnie z ich zapisem za prowadzenie samochodu pomimo wydanego sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do nawet 5 lat. Ponadto kierujący musi liczyć się z przedłużeniem zakazu prowadzenia auta. Długość tej kary może wynosić od roku do nawet 15 lat. Obaj zatrzymani w środę mężczyźni zostaną postawieni przed sądem, który orzeknie wyrok w ich sprawie.

d2fe8ym

Podziel się opinią

Share

d2fe8ym

d2fe8ym
Więcej tematów