Trwa ładowanie...

Kalisz: 13-latek dokonywał wymuszeń w gimnazjum

Policjanci zatrzymali ucznia gimnazjum, który od pół roku grożąc pobiciem, wymuszał od swojego rówieśnika pieniądze. Jego ofiara tak się bała, że nawet zabrała swojej matce kartę bankomatową.

Kalisz: 13-latek dokonywał wymuszeń w gimnazjumŹródło: KMP w Kaliszu
d1c02sy
d1c02sy

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich nie ujawniają, w jaki sposób dowiedzieli się o tym, że w jednej ze szkół w Kaliszu dochodzi do wymuszeń rozbójniczych. Udało im się ustalić dane prześladowcy i jego ofiary, którymi okazali się 13-letni uczniowie jednego z gimnazjów.

- Dramat 13-latka trwał od grudnia ubiegłego roku. W tym czasie, jak wynika z relacji pokrzywdzonego chłopca, wielokrotnie przekazywał swojemu oprawcy różne kwoty pieniędzy – relacjonuje Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy kaliskiej policji.

13-latek grożąc pobiciem, żądał od swojego rówieśnika kwot pieniędzy od 5 do nawet 350 zł. Zastraszony chłopiec, aby zdobyć takie sumy, posunął się nawet do zabrania karty bankomatowej swojej mamie i wypłacenia pieniędzy z jej konta.

d1c02sy

- Podczas rozmowy z policjantami nieletni sprawca czynu karalnego przyznał się do siedmiu wymuszeń rozbójniczych oraz jednego usiłowania dokonania tego przestępstwa – ujawnia Anna Jaworska-Wojnicz.

Sprawą 13-latka zajmie się sąd rodzinny, który może zastosować wobec niego środki wychowawcze lub poprawcze zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1c02sy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c02sy
Więcej tematów