Trwa ładowanie...
rozmowy
24-10-2007 11:25

Kalinowski: nie stawiamy warunków wstępnych w rozmowach z PO

Nie stawiamy warunków wstępnych w rozmowach koalicyjnych z Platformą Obywatelską - oświadczył wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski (PSL). Wyraził też nadzieję, że do 10 listopada uda się osiągnąć porozumienie koalicyjne z PO.

Kalinowski: nie stawiamy warunków wstępnych w rozmowach z POŹródło: PAP
d1lsuj9

Galeria

[

]( http://wybory2007.wp.pl/galeriazdjecie.html?gid=9326295 )[

]( http://wybory2007.wp.pl/galeriazdjecie.html?gid=9326295 )
To jest przyszły rząd PO-PSL?

10 listopada Rada Krajowa PO ma oficjalnie zatwierdzić koalicję rządową. Kalinowski poinformował, że w okolicach 10 listopada, odbędzie się posiedzenie Rady Naczelnej Stronnictwa, która podejmie ostateczną decyzję w sprawie koalicji z PO.

d1lsuj9

Lider PSL powiedział w środę dziennikarzom w Sejmie, że cieszy się iż, Platforma również złożyła deklarację o braku warunków wstępnych w rozmowach z ludowcami. To dobrze wróży - ocenił.

Kalinowski zaznaczył, że PO chce podatku liniowego, a PSL jest zwolennikiem podatku progresywnego. Jednak dostrzegam tu pole do kompromisu. Donald Tusk wielokrotnie mówił, że podobają mu się rozwiązania irlandzkie - a tam nie ma podatku liniowego, są progi progresywne, są ciekawie ustalone kwoty wolne od podatku - powiedział.

Lider ludowców zapewnił, że PSL umie zawierać kompromisy. Chcemy umówić się, w jaki sposób chcemy prowadzić państwo, musimy osiągnąć kompromisy w sprawach programowych. A dopiero potem dobierzemy do tego ludzi - zaznaczył.

Kalinowski nie chciał odpowiadać na pytania, jakie resorty chce w rządzie koalicyjnym obsadzić PSL, ani też na pytania o sprawy personalne.

d1lsuj9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lsuj9
Więcej tematów