Trwa ładowanie...
d24st3s

Kaja Godek o aborcji. Problem ze stwierdzeniem o gwałcie

"Kobieta dowiaduje się zazwyczaj w 5 lub 6 tygodniu, że jest w ciąży" stwierdza w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Kaja Godek. "W tak krótkim czasie nie da się ustalić, czy dziecko rzeczywiście zostało poczęte w wyniku gwałtu (...) to fikcja" - dodaje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Godek wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego
Godek wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d24st3s

Kaja Godek otwarcie krytykuje aborcję. Członkini zarządu fundacji "Życie i Rodzina" chce karać kobiety, które poddają się zabiegowi. "Nie wolno zabijać ludzi. To jest takie proste" - mówi w wywiadzie. Zapytana o usunięcie płodu ze stwierdzonymi wadami genetyczymi, Godek odpowiedziała że "najczęściej zabija się dzieci z zespołem Downa". Na to schorzenie cierpi jedno z jej trójki dzieci.

Ostre słowa pod adresem polityków

Kaja Godek krytykuje w wywiadzie Prawo i Sprawiedliwość. Partię Jarosława Kaczyńskiego obiwinia o "zamrożenie przez blisko rok" projektu "Stop Aborcji". Działaczka wzywa do jak najszybszej zmiany przepisów dot. aborcji, jeszcze w tej kadencji Sejmu. Godek uznaje, że jeśli politycy tego nie zrobią, to "druga kadencja będzie już tylko trwaniem".

d24st3s

Oberwało się też urzędującemu prezydentowi Warszawy. Rafał Trzaskowski podpisał tzw. deklarację LGBT+, która ma być krokiem w stronę mniejszości seksualnych. Godek stwierdziła, że "homoseksualiści nie powinni pracować z dziećmi ponieważ jest to czynnik ryzyka". Dodała, że "nie życzy sobie, by do szkół wchodzili geje na etacie".

Europejskie ambicje

Kaja Godek wystartuje w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Razem z Januszem Korwin-Mikkem oraz innymi przedstawicielami "ruchów pro-polskich" stworzyła Konfederację. Podczas konwencji założycielskiej działaczka zapowiedziała "marsz po normalność", którego podstawą będzie "podstawowa ochrona życia". Działaczka ruchu pro-life podkreślała, że w Parlamencie Europejskim "czyha aborcyjne lobby". Swój start do Brukseli tłumaczyła jako "odpór wobec lewackich pomysłów Unii". Lista wyborcza ugrupowania ma zostać ogłoszona w ciągu najbliższych dni.

d24st3s

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Rzeczpospolita

Zobacz także: Kaja Godek atakuje PiS. "Zabijanie ludzi to elemet polityki państwa"

d24st3s

Podziel się opinią

Share
d24st3s
d24st3s
Więcej tematów