Trwa ładowanie...

Kaczyński ponownie wezwany przed komisję ds. Pegasusa? "Nie raz"

Czy Jarosław Kaczyński ponownie stanie przed komisją śledczą ds. Pegasusa? Chciałby tego wiceprzewodniczący komisji Marcin Bosacki. Zastrzega jednak, że tym razem posiedzenie miałoby być niejawne i uważa, że prezes PiS umniejsza swoją rolę ws. zakupu i wykorzystania Pegasusa.

Jarosław Kaczyński ponownie stanie przed komisją śledczą?Jarosław Kaczyński ponownie stanie przed komisją śledczą?Źródło: GETTY, fot: NurPhoto
d2xstge
d2xstge

Marcin Bosacki na antenie Polskiego Radia nawiązał do przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego przed komisją śledczą ds. Pegasusa. W okresie, którym zajmuje się komisja, prezes PiS pełnił funkcję m.in. wicepremiera ds. bezpieczeństwa.

- Przez około rok, gdy był już wicepremierem ds. bezpieczeństwa i w jego kompetencjach leżało zajmowanie się tego typu sprawami, czyli służbami specjalnymi, ich efektywnością, praworządnością, to było wpisane w regulamin Komitetu ds. bezpieczeństwa. Kaczyński twierdzi, że się tym nie zajmował. Albo pomniejsza swoją rolę, albo nie wypełniał swoich obowiązków - stwierdził Bosacki.

Wiceszef komisji śledczej dodał, że Kaczyński może zostać ponownie wezwany przed komisję, jednak tym razem przesłuchanie powinno odbyć się w ramach niejawnego posiedzenia.

- Jestem przekonany, że jeszcze nie raz Jarosław Kaczyński zostanie wezwany przed komisję. Raz na pewno, na posiedzenie niejawne, bo też zasłaniał się ucieczką w tryb niejawny, że wie, ale nie może nam czegoś powiedzieć jawnie - mówił poseł KO.

d2xstge

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Strzelanina w Finlandii. Dramatyczna relacja ucznia

Ziobro stanie przed komisją?

Marcin Bosacki powtórzył również swoje przekonanie, że przed komisję śledczą ds. Pegasusa powinien zostać wezwany były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- Był aktywny wtedy, gdy było mu to użyteczne, czy potrzebne medialnie przez całe godziny. Patrząc na jego stan nie mam żadnych wątpliwości, że jest to człowiek chory, natomiast też nie mam wątpliwości, że ta choroba nie jest na tyle poważna, by w jakimś uzgodnionym z nim, z lekarzami, lub z biegłym sądowym trybie on stanął przed komisją, uważam, że to się powinno zdarzyć - mówił o walczącym z nowotworem polityku.

d2xstge

- Nawet w stanie paliatywnym stawię się przed komisją śledczązapowiedział Ziobro w TV Republika, gdzie wystąpił po przeszukaniu swoich nieruchomości przez ABW, w ramach akcji związanej z Funduszem Sprawiedliwości.

Komisja śledcza ds. Pegasusa ma zbadać legalność, prawidłowość i celowość czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych z wykorzystaniem tego oprogramowania m.in. przez rząd, służby specjalne i policję w okresie od 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polskie Radio, WP Wiadomości

d2xstge
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xstge
Więcej tematów