Trwa ładowanie...
d4k7vof

Kaczyński i Morawiecki to jedna rodzina? Sięgnięto do drzewa genealogicznego

Prześledzono historię rodziny prezesa PiS i nowego premiera. Okazuje się, że Mateusz Morawiecki jest spowinowacony - wprawdzie w dość dalekim stopniu - z Jarosławem Kaczyńskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaczyński mówi o Morawieckim w samych superlatywach
Kaczyński mówi o Morawieckim w samych superlatywach (East News)
d4k7vof

Mąż siostry Mateusza Morawieckiego jest w piątym pokoleniu potomkiem Szymona Jakuba Olszowskiego z Olszowy herbu Prus. Ten z kolei jest praprapradziadkiem (od strony matki) Jarosława Kaczyńskiego herbu Pomian - informuje portal zapisz.org.

To by oznaczało, że panowie są spowinowaceni. Choć ciężko zweryfikować te informacje, portal powołuje się na "Wielką genealogię Minakowskiego".

Ta informacja jest już komentowana od kilku dni w Sejmie.

d4k7vof

Jak pisze "Super Express", politycy PiS mówią, że jeśli nawet jest to prawda, to nie miało to wpływu na decyzję Kaczyńskiego o powołaniu Morawieckiego na premiera.

Co mówił prezes PiS po expose Morawieckiego?

Jarosław Kaczyński w rozmowie z TVP Info komplementował wystąpienie Morawieckiego. - Było to przemówienie prezentujące szeroką panoramę polskich spraw. Potrzebna jest naprawa, inwencja. Premier powiedział prawie o wszystkim w znakomitym wystąpieniu, mówił konkretnie – mówił prezes PiS.

d4k7vof

- Zmieniamy jednego bardzo dobrego premiera na drugiego świetnego premiera. Wynika to ze zmiany sytuacji, ale nigdy nie powinniśmy zapomnieć, że do tej pory dobrym, odważnym, twardym premierem była Beata Szydło – podkreślił Kaczyński.

Były premier stwierdził, że niezwykle ceni zdolności Mateusza Morawieckiego. - To najzdolniejszy polityk, jaki pojawił się w Polsce po 1989 roku – mówił Kaczyński.

Zobacz także, co mówił Mateusz Morawiecki:

d4k7vof

Podziel się opinią

Share
d4k7vof
d4k7vof
Więcej tematów