Trwa ładowanie...

Jurek Owsiak solidaryzuje się z protestującymi kobietami

• W poniedziałek w całej Polsce ma się odbyć tzw. czarny protest

• Jurek Owsiak: o dzieciach, które potrzebują pomocy, wiemy bardzo dużo

• Owsiak zaapelował o "zostawienie w spokoju ustawy, która już istnieje"

Share
Jurek Owsiak solidaryzuje się z protestującymi kobietami
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Daniel Adamski
d3rl1ci

Jurek Owsiak na Facebooku napisał, że solidaryzuje się z kobietami, które w poniedziałek będą brały udział w tzw. czarnym proteście.

"Dzisiaj przeczytałem zaproszenie Karmelitańskiej Wspólnoty Nowej Ewangelizacji 'Solniczka' do wspólnej modlitwy w ramach akcji #BiałyProtest. Ma to być przeciwieństwo czarnego protestu zrzeszającego ludzi, których organizatorzy określają najkrótszymi słowami jako 'popierających legalne morderstwa dzieci'" - napisał Owsiak.

Podkreślił, że zarząd i załoga Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiedzą "bardzo, bardzo dużo" o dzieciach, które potrzebują pomocy. "Kto jak kto, ale właśnie my na temat ratowania życia dzieci możemy także Karmelitankom ze Wspólnoty 'Solniczka' opowiedzieć bardzo dużo" - dodał.

d3rl1ci

"Nasza załoga będzie brała udział w poniedziałkowym czarnym proteście i proszę nawet przez chwilę nie próbować obrzucać nas inwektywami, gdyż właśnie my, powtórzę mocno jeszcze raz - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dla dzieci zrobiliśmy i robimy ogromną pracę" - napisał Owsiak.

"Dobrze by było, abyśmy my, wszyscy Polacy, zrobili wszystko, aby kobiety w Polsce chciały mieć dzieci, czuły się bezpiecznie i mogły liczyć na ogromne wsparcie naszego Państwa w ich wychowywaniu. Aby wszystkie polskie mamy czuły opiekę i serdeczne przytulenie do serca. Dzisiaj jednak zbudowano przeogromne napięcie i wrogość" - podkreślił. Dodał, że co roku maleje liczba urodzeń w Polsce. "Restrykcyjna i kompletnie nie do przyjęcia w dzisiejszej Europie propozycja nowej ustawy nic nie rozwiąże, nic nie zmieni, napompuje tylko balon strachu i zbuduje masę konfliktów w przyszłości" - stwierdził.

Owsiak zaapelował, by "zostawić w spokoju ustawę, która już istnieje". "Pozostawmy im prawo decyzji na mocy istniejącej już ustawy. W naszym pojęciu czarny z białym się nie wyklucza, pod warunkiem, że biały nie będzie tylko oparty na pustej demagogii. Drogie siostry Karmelitanki, nie jesteśmy mordercami!" - zaznaczył.

W poniedziałek w całej Polsce oraz niektórych miastach innych państw ma się odbywać tzw. czarny protest przeciwko zaostrzeniu przepisów o aborcji.

d3rl1ci

Sejm skierował projekt komitetu "Stop aborcji" do prac w komisji. Projekt przewiduje bezwzględny zakaz przerywania ciąży i odpowiedzialność karną dla każdego, kto powoduje śmierć dziecka poczętego, również dla matki.

Projekt jest nowelizacją ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz ustawy Kodeks karny; przewiduje zmianę tytułu ustawy na: o powszechnej ochronie życia ludzkiego i wychowaniu do życia w rodzinie.

Projekt i uzasadnienie ustawy przygotowali eksperci Instytutu Ordo Iuris. W inicjatywę zaangażowanych jest jednak szereg organizacji, m.in. Fundacja Pro - Prawo do życia, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Instytut im. Ks. Piotra Skargi, Fundacja Życie. Nowością w tym projekcie - w stosunku do wcześniejszych prób zaostrzenia ustawy dotyczącej aborcji - jest karanie matek, czego nie przewidują ani obecnie obowiązujące przepisy, ani większość poprzednich projektów, które trafiały do Sejmu.

d3rl1ci

Podziel się opinią

Share
d3rl1ci
d3rl1ci
Więcej tematów