Trwa ładowanie...
d4cnl0k

Juncker komentuje działania polskiego parlamentu. "Obserwuję je z najwyższą sympatią"

Szef Komisji Europejskiej odniósł się do propozycji reform PiS w sprawie sądownictwa. - Zobaczymy, czy to będzie przełom w relacjach z Polską - powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker nie zdradził czy reformy PiS w sprawie sądownictwa zakończą spór z Polską
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker nie zdradził czy reformy PiS w sprawie sądownictwa zakończą spór z Polską (East News, Fot: John Thys)
d4cnl0k

Przewodniczący KE Jean Claude Juncker powiedział, że śledzi propozycje PiS w sprawie nowelizacji ustawy o polskim sądownictwie. - Obserwujemy te inicjatywy z najwyższą sympatią - zdradził cytowany przez PAP.

Rząd, chcąc obłaskawić Komisję Europejską, planuje zmiany w sądownictwie. Nowelizacji mają ulec przepisy dotyczące wieku, w którym sędziowie będą przechodzić w stan spoczynku oraz trybu odwoływania prezesów sądów. Juncker nie dał jasno do zrozumienia, czy te działania będą dobrym krokiem w kierunku wygaszenia sporu z Polską. - Zobaczymy - rzucił krótko.

Zobacz także: Polska polityka zagraniczna? Michał Kamiński: jesteśmy więźniami fobii prezesa PiS

Projekt zmian ustaw o Sądzie Najwyższym i sądach powszechnych zaproponował w czwartek poseł PiS Marek Ast. Zapowiedzi zostały ocenione krytycznie. - Ziobro wsadził już swoich ludzi, więc nie ma znaczenia co teraz zrobi - mówił Paweł Piskorski ze Stronnictwa Demokratycznego.

d4cnl0k

Podziel się opinią

Share
d4cnl0k
d4cnl0k
Więcej tematów