Trwa ładowanie...

Józef Oleksy w ciężkim stanie w szpitalu

Józef Oleksy przebywa w warszawskim Centrum Onkologii przy ul. Rentgena 5. Niedawno polityk ujawnił, że od kilku lat walczy z nowotworem. - Jest w ciężkim stanie - mówi WP jego żona Maria Oleksy.

Share
Józef Oleksy w ciężkim stanie w szpitalu
Źródło: PAP, Fot: Wojciech Pacewicz
d43d6p8

Polityk SLD przyznał niedawno, że od lat choruje na raka. Najpierw choroba zaatakowała prostatę, teraz są przerzuty do kręgosłupa. Stan Józefa Oleksego ostatnio bardzo się pogorszył. Były premier schudł około 20 kilogramów, ma trudności z mówieniem, niemal nie opuszczał domu.

Kilka dni temu doszło do załamania. Józef Oleksy trafił do warszawskiego Centrum Onkologii. – To niestety prawda. Mąż jest w ciężkim stanie. Na szczęście stabilnym – mówi w rozmowie z WP Maria Oleksy.

d43d6p8

Józef Oleksy od kilku miesięcy wiedział, że jego stan się pogarsza. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Józef Oleksy w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” mówił, że planuje swój pogrzeb. - Na moim pogrzebie ma nie być ckliwo. Sam nagram przemówienie! Bo co, wyjdzie mi ktoś i będzie pieprzył nieszczerze? - mówi były premier, zaznaczając, że pochówek ma być kościelny. - Wiesz, nie wiem, kiedy z tego wyjdę i czy w ogóle wyjdę... Nie uwierzysz, ja nigdy nie zadałem lekarzom pytania, ile mi zostało. Ani razu. I to nie ze strachu, po prostu będzie, jak będzie - stwierdził Oleksy.

d43d6p8

Podziel się opinią

Share
d43d6p8
d43d6p8
Więcej tematów