Trwa ładowanie...
d1gjsir

Jolanta Kwaśniewska nagrała film dla protestujących w Sejmie. "Kocham Was"

Była pierwsza dama zabrała głos ws. protestujących rodziców osób niepełnosprawnych. Jolanta Kwaśniewska wytłumaczyła, dlaczego nie pojawiła się w Sejmie, jakie może być rozwiązanie sporu oraz co mogą zrobić politycy, by zrozumieć problemy osób niepełnosprawnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jolanta Kwaśniewska o proteście w Sejmie
Jolanta Kwaśniewska o proteście w Sejmie (newspix.pl, Fot: AFPS/PPC)
d1gjsir

Nagranie z udziałem pierwszej damy opublikowała posłanka Henryka Krzywonos-Stycharska na swoim profilu na Facebooku.

Jolanta Kwaśniewska zaznaczyła, że chciałaby być razem z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. - Podczas prezydentury mojego męża zawsze sprawy osób niepełnosprawnych ogromnie ceniłam i były dla mnie najważniejsze - powiedziała była pierwsza aama, przypominając fundację "Porozumienie Bez barier, którą założyła w 1997 roku.

Jednocześnie żona Aleksandra Kwaśniewskiego zaznaczyła, że nie przyjedzie do protestujących w Sejmie, bo nie chce, by było to upolitycznione. Przyznała, że stacja TVN24 zapraszało ją do rozmowy i zadawało wiele pytań dotyczących osób niepełnosprawnych. - Sercem i myślami jestem absolutnie z wami - zaznaczyła Jolanta Kwaśniewska.

d1gjsir

To jednak nie wszystko. Pierwsza dama zaproponowała rozwiązanie problemu - Myślę, że możecie zapytać polityków, czy nie znalazłyby się pieniądze dla Waszych dzieci z 500 plus. Nie każdy powinien dostawać takie pieniądze - stwierdziła Kwaśniewska.

- Może sensowniej ograniczyć ramy tej ustawy, która już jest. Jest potrzebna, cieszę się, że mnóstwo dzieciaków może korzystać z dobrodziejstwa tej ustawy, ale może to jest jakieś wyjście z tej sytuacji, jeśli politycy nie mają pieniędzy na Wasze dzieci - tłumaczy Jolanta Kwaśniewska na nagraniu.

d1gjsir

To nie jedyna propozycja byłej pierwszej aamy. - Powiedzcie politykom, by niech z Waszym dzieckiem spędzili jeden dzień. Wasze dzieci mają problemy naszych dzieci i problemy, których my, zwykli zjadacze chleba, którzy nie mają niepełnosprawnych dzieci, nie mają zielonego pojęcia - podkreśla Kwaśniewska.

- Kocham was, jestem z Wami, trzymajcie się. Chyba jednak nie odpuszczajcie, może tym razem uda wam się uzyskać to o co wam chodzi - powiedziała na koniec.

Zobacz także: Kwaśniewski dostaje pytanie o willę. "Celem jest, żeby nas gonić z żoną"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gjsir

Podziel się opinią

Share

d1gjsir

d1gjsir
Więcej tematów