Trwa ładowanie...

Jest nowy rzecznik prezydenta. To współpracownik Mastalerka

Błażej Spychalski został nowym rzecznikiem prasowym w Kancelarii Prezydenta. Na stanowisku zastąpi Krzysztofa Łapińskiego, który zrezygnował z funkcji w poniedziałek.

Share
Jest nowy rzecznik prezydenta. To współpracownik Mastalerka
Źródło: portalsamorzadowy.pl
d3ii23s

Andrzej Duda wybrał nowego rzecznika prasowego. To Błażej Spychalski, obecny radny PiS w łódzkim sejmiku i współpracownik Marcina Mastalerka - podaje portal 300polityka.pl. Od kilku lat jest też prezesem największych spółek miejskich w Tomaszowie Mazowieckim, m.in. Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej. Na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta zostanie powołany w piątek o godz. 13.30.

Krzysztof Łapiński swoją rezygnację ogłosił w poniedziałek. Tłumaczył to chęcią nowych wyzwań i wykorzystaniem zebranego w życiu doświadczenia. Ma założyć firmę PR-ową i pracować jako wykładowca akademicki na jednym z dużym polskich uniwersytetów. Zdradzając kulisy swojej dymisji zaznaczył, że w najbliższym czasie nie zamierza wracać do polityki.

Wcześniej pojawiły się pogłoski, że dymisja Łapińskiego to efekt wewnętrznej batalii w Pałacu Prezydenckim lub naciski ze strony kierownictwa PiS. Miał za nim nie przepadać sam prezes Jarosław Kaczyński. Poprzednik Spychalskiego był trzecim rzecznikiem prasowym Andrzeja Dudy w ciągu trzech lat. Jego decyzja była utrzymywana w tajemnicy do samego końca i zaskoczyła zarówno prezydenta jak i polityków PiS.

Zobacz także: Rzecznik prezydenta rezygnuje. Joanna Scheuring-Wielgus: Andrzej Duda ma bardzo poważny problem

Źródło: 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ii23s

Podziel się opinią

Share
d3ii23s
d3ii23s
Więcej tematów