Trwa ładowanie...

Krzysztof Łapiński rezygnuje z funkcji rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy. "Czas na nowe wyzwania i projekty"

Krzysztof Łapiński odchodzi z pracy u prezydenta Andrzeja Dudy i zakłada własną firmę PR - podała "Rzeczpospolita". Krzysztof Łapiński złożył już rezygnację z pełnionej funkcji. "Praca dla prezydenta była dla mnie ogromnym zaszczytem i wielkim wyzwaniem" - wyjaśnił.

Share
Krzysztof Łapiński rezygnuje z funkcji rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy. "Czas na nowe wyzwania i projekty"
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d2tj8qy

Krzysztof Łapiński został rzecznikiem prezydenta 11 maja 2017 roku. Andrzej Duda powołał go na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, powierzając mu kwestię kontaktów z mediami. Wcześniej rzecznikiem prezydenta był Marek Magierowski, który odszedł z powodu spraw rodzinnych. Magierowski pracował dla Andrzeja Dudy od końca września 2015 roku.

Krzysztof Łapiński zakłada własną firmę PR. "Rzeczpospolita" ustaliła, że oprócz własnej działalności, Łapiński rozpocznie pracę na jednym z dużych polskich uniwersytetów.

Krzysztof Łapiński potwierdził rezygnację ze stanowska rzecznika prezydenta. "To była dla mnie wielka przygoda, to był dla mnie świetny czas. Zawsze będę bardzo miło wspominał pracę dla Andrzeja Dudy" - skomentował. Wyjaśnił, że "skończył 40 lat i to dobry czas na odważne decyzje".

"Czas na nowe wyzwania i projekty". Łapiński zakłada firmę PR

"I jak to w życiu bywa, teraz jest czas na nowe wyzwania, nowe plany i projekty" - dodał Łapiński. Nie wiadomo, czy jego firma będzie obsługiwać polityków. "Z tego, co wiem, planuje założenie agencji PR, która będzie się zajmowała projektami dla biznesu" - zdradziła osoba z otoczenia Łapińskiego.

d2tj8qy

Jeszcze niedawno Krzysztof Łapiński był gościem WP. - Słowa krytyki prezydenta pojawiają się zawsze od osób, które od początku są mu nieprzychylne i programowo zaprogramowane na krytykę. Rozumiem, że jest demokracja i można źle mówić o premierze, prezydencie czy politykach, ale proszę patrzeć, że to mówią osoby, które za wszystko winią Andrzeja Dudę i którym nie podoba się, że prezydentem nie jest Bronisław Komorowski - powiedział w programie "Tłit".

Łapiński dla Wirtualnej Polski. "Nie będę odpowiadał na złośliwości"

Tłumaczył wtedy, że "Andrzej Duda jest jednym z najaktywniejszych polityków ostatnich lat i kalendarz ma zawsze wypełniony".

Kim jest Krzysztof Łapiński?

Krzysztof Łapiński w 2004 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Potem odbył studia podyplomowe z zakresu public relations. W 2002 roku wstąpił do PiS, początkowo był pracownikiem biura prasowego klubu parlamentarnego oraz rzecznikiem ministra Zbigniewa Wassermanna.

Od 2014 roku był zastępcą rzecznika prasowego PiS. Wystartował w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Dostał się do Sejmu, ale zrezygnował z mandatu na rzecz funkcji rzecznika prezydenta Dudy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tj8qy

Podziel się opinią

Share
d2tj8qy
d2tj8qy
Więcej tematów