Trwa ładowanie...
d25p58a

Jest nowy rzecznik prezydenta. Łapiński za Magierowskiego

Krzysztof Łapiński będzie nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy. Zastąpi na stanowisku Marka Magierowskiego, który podał się w piątek do dymisji.
Share
Jest nowy rzecznik prezydenta. Łapiński za Magierowskiego
Źródło: WP.PL
d25p58a

Informację podała 300polityka. Potwierdził to w rozmowie z PAP Marcin Kędryna z Kancelarii Prezydenta RP.

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych, Łapiński ma otrzymać nominację na sekretarza stanu w KPRP.

Krzysztof Łapiński to obecny poseł PiS. Startował z okręgu pilskiego. W przeszłości był radnym warszawskiej dzielnicy Praga-Południe.

d25p58a

Zastąpi Magierowskiego

W piątek z "powodów rodzinnych" do dymisji podał się Marek Magierowski, dotychczasowy Dyrektor Biura Prasowego Prezydenta.

Dymisja została przyjęta. W piątek po raz ostatni Magierowski poprowadził konferencję głowy państwa.

Magierowski pracował dla Andrzeja Dudy od końca września 2015 roku. Początkowo był ekspertem ds. dyplomacji publicznej. Później odpowiadał za kontakty z mediami.

d25p58a

Po odejściu Magierowskiego pojawiły się spekulacje na temat powodu dymisji. Portal wpolityce.pl pisał, że na całą sytuację "miały wpływ rozmaite trudności z pracą w Kancelarii, współpraca z urzędnikami oraz problemy związane z komunikacją i strategią polityki samego prezydenta".

W ostanich tygodniach doszło do spięcia prezydenckiego rzecznika z rzeczniczką PiS Beatą Mazurek. Dotyczyło to stosunków prezydenta z szefem MON Antonim Macierewiczem.

Źródło: 300polityka, WP Wiadomości, wpolityce.pl, PAP

d25p58a

Podziel się opinią

Share
d25p58a
d25p58a
Więcej tematów