Trwa ładowanie...

"Jest gorszy od Samoobrony, boję się, że będzie w sejmie"

Boję się, że jest to prawdopodobne - tak Jarosław Gowin z PO odpowiada na pytanie "Rzeczpospolitej" o to, czy partia Janusza Palikota może wejść do sejmu. Gowin ocenił, że Ruch Poparcia jest "bardziej szkodliwy i bardziej cyniczny niż Samoobrona". Z ostatnich sondaży wynika, że partia Palikota ma szanse przekroczyć próg wyborczy.

"Jest gorszy od Samoobrony, boję się, że będzie w sejmie"Źródło: PAP
d1gozz9
d1gozz9

Jak mówił Jarosław Gowin wejście do sejmu partii Palikota "oznaczałoby, że będziemy mieli w parlamencie nowe, miejskie wcielenie Samoobrony". - Bardziej szkodliwe i bardziej cyniczne - ocenił.

Jak mówił, to prawda, że Samoobrona Andrzeja Leppera wyrosła na autentycznych problemach rolników, którzy wpadli w pułapkę zadłużenia. Partię Palikota określił jako "kreację jednego człowieka żerującego na najniższych instynktach".

Jako przykład podał "wulgarny antyklerykalizm". - Nie bez powodu Jerzy Urban pisze o nim z sympatią - mówił Gowin w wywiadzie dla "Rz".

Na uwagę dziennikarza, że PO "samo wyhodowało" Palikota, Gowin odrzekł, że czuje głębokie wyrzuty sumienia z tego powodu.

Z sondażu Instytutu Millward Brown SMG/KRC dla RMF FM wynika, że Ruch Poparcia może poprzeć 6% wyborców.

d1gozz9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gozz9
Więcej tematów