Trwa ładowanie...

"Jest dym, jeszcze nic nie jest przesądzone" - tak ministrowie walczą o przetrwanie rekonstrukcji

Andrzej Adamczyk otwiera na wyścigi nowe drogi, Anna Steżyńska zapowiada rewolucję w internecie, a Witold Waszczykowski gra kartą antyukraińską – ministrowie, o których dymisji ma dziś mówić kierownictwo PiS, walczą o zachowanie stanowisk. - Waszczu próbuje pokazać, że jest ostry – mówi jeden z nich. - Jest dym o Streżyńską, Gowin się burzy. Jeszcze nic nie jest przesądzone - dodaje inny.

"Jest dym, jeszcze nic nie jest przesądzone" - tak  ministrowie walczą o przetrwanie rekonstrukcjiŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3m4xmj

- Ze stosunkami polsko-ukraińskimi jest teraz gorzej. Waszczu walczy o stanowisko i próbuje pokazać, że jest ostry. Traktowanie Ukraińców z góry i pouczanie ich to duży błąd – mówi Wirtualnej Polsce rozmówca z pałacu prezydenckiego nawiązując do eskapady szefa MSZ do Lwowa.

Z szablą na Kijów

W ostatnim okresie nastąpiło ochłodzenie stosunków polsko-ukraińskich. Najpierw cofnięto zgodę na ekshumację szczątków polskich żołnierzy zamordowanych przez Rosjan na terytorium obecnej Ukrainy. W odpowiedzi Witold Waszczykowski zapowiedział ograniczenie prawa wjazdu do Polski wobec osób, które zachowują skrajnie antypolskie stanowisko.

Według naszych rozmówców zbliżonych do Nowogrodzkiej w PiS są podzielone zdania, co do podejścia do Ukrainy, jednak - jak słyszymy - prezes jest uważany za zwolennika twardego kursu, więc wymachiwanie szabelką przez ministra może być odbierane jako próba przypodobania się Kaczyńskiemu.

d3m4xmj

"Jest dym o Streżyńską, Gowin się burzy""

Międzynarodową ekspansję zapowiedziała ostatnio też Anna Streżyńska, która za cel obrała amerykańskiego giganta.

– Chcę, żeby Facebook podlegał prawu polskiemu. Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Jest to zgodne i z prawem polskim, i międzynarodowym – stwierdziła w rozmowie z portalem wyborcza.pl Streżyńska.

Media szybko opisały pomysł minister, jako zapowiedź „rewolucji w internecie”. Według nieoficjalnych informacji płynących z PiS rewolucję czeka też resort Streżyńskiej, który ma być podzielony między MON i MSWiA.

- Między MON i MSWiA od dawna toczy się walka o to, kto przejmie kontrolę nad cyberbezpieczeństwem – przyznaje nasz rozmówca z resortu cyfryzacji.

d3m4xmj

Informator znający kulisy rozmów przyznaje, że w obronie szefowej resortu cyfryzacji wystąpił Jarosław Gowin, który jest z nią politycznie związany. - Jest dym o Steżyńską, Gowin się burzy. Jeszcze nic nie jest przesądzone - relacjonuje polityk PiS.

Jego zdaniem minister cyfryzacji może liczyć już tylko na wsparcie jednego, choć bardzo ważnego polityka PiS. - Streżyńską prezes zawsze lubił. To może jej pomóc. Nie spodziewam się jej dymisji – mówi.

Kolega z rządu podkłada nogę

Na tle Streżyńskiej i Waszczykowskiego znacznie bardziej lokalną ofensywę prowadzi ostatnio kolejny kandydat do dymisji – Andrzej Adamczyk. Minister infrastruktury otwiera kolejne odcinki dróg, ogłasza przetargi i przekonuje, że wywołująca kontrowersje budowa centralnego portu lotniczego jest ”absolutnie opłacalna”. Szef resortu infrastruktury walczy na Twitterze, chwaląc się dokonaniami.

Adamczyk dostaje po głowie m.in. za realizację rządowego programu Mieszkanie Plus. Według naszych informacji jest za to krytykowany również przez kolegów z ław rządowych. – Warto, by dziennikarze się zainteresowali realizacją programu Mieszkanie Plus.

Zmiany w rządzie mają byćtematem spotkania ścisłego kierownictwa zaplanowanego na godz. 16. Do dyskusji na ten temat miało dojść w piątek, jednak spotkanie zostało odwołane z powodu choroby prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

d3m4xmj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m4xmj
Więcej tematów