Trwa ładowanie...

Jest decyzja sądu w Czarnogórze ws. Polaka, który podpalił las. "Jestem w szoku"

Po 8-miesięcznej rozprawie sąd w Czarnogórze skazał Dawida Szydło na 12 miesięcy więzienia. Mężczyzna rozpalił ognisko na polecenie służb ratunkowych, po tym jak nie mógł wydostać się lasu.

Share
Jest decyzja sądu w Czarnogórze ws. Polaka, który podpalił las. "Jestem w szoku"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Porzycki
d4hs6rq

Pod koniec sierpnia ub.r. 27-latek wybrał się na wakacje do Czarnogóry. Po tym jak zagubił się lesie zadzwonił na numer alarmowy. Służby kazały mu rozpalić ognisko, jednak ogień wymknął się spod kontroli i pożar zajął część lasu, wyrządzając szkody na ok. 3 mln €.

Mężczyzna trafił do więzienia, prosił o pomoc m.in. prezydenta Andrzeja Dudę. Po dwóch miesiącach pobytu w areszcie Polak został wypuszczony i wrócił do kraju. W lutym kontaktował się też w swojej sprawie ze Zbigniewem Ziobrą, Beatą Szydło oraz stowarzyszeniami Amnesty International i Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Po 8 miesiącach procesu Dawid Szydło został skazany przez czarnogórski sąd na karę 12 miesięcy pozbawienia wolności - podaje wyborcza.pl. Wyrok został wydany, za pozwoleniem sądu, bez obecności 27-latka.

Zobacz także: Przez analfabetyzm swoich obywateli ten kraj traci miliard euro!

- Nie przypuszczałem, że kara będzie tak wysoka. Mój prawnik twierdził, że prawdopodobnie zasądzona zostanie tylko grzywna. Jestem w szoku - skomentował decyzję Polak. Mężczyzna zapowiedział, że będzie odwoływał się od wyroku sądu.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hs6rq

Podziel się opinią

Share
d4hs6rq
d4hs6rq
Więcej tematów