Trwa ładowanie...
d28aofo

Jest decyzja sądu w Czarnogórze ws. Polaka, który podpalił las. "Jestem w szoku"

Po 8-miesięcznej rozprawie sąd w Czarnogórze skazał Dawida Szydło na 12 miesięcy więzienia. Mężczyzna rozpalił ognisko na polecenie służb ratunkowych, po tym jak nie mógł wydostać się lasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dawid Szydło zapowiedział odwołanie w sprawie wyroku za spowodowanie pożaru lasu w Czarnogórze
Dawid Szydło zapowiedział odwołanie w sprawie wyroku za spowodowanie pożaru lasu w Czarnogórze (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki)
d28aofo

Pod koniec sierpnia ub.r. 27-latek wybrał się na wakacje do Czarnogóry. Po tym jak zagubił się lesie zadzwonił na numer alarmowy. Służby kazały mu rozpalić ognisko, jednak ogień wymknął się spod kontroli i pożar zajął część lasu, wyrządzając szkody na ok. 3 mln €.

Mężczyzna trafił do więzienia, prosił o pomoc m.in. prezydenta Andrzeja Dudę. Po dwóch miesiącach pobytu w areszcie Polak został wypuszczony i wrócił do kraju. W lutym kontaktował się też w swojej sprawie ze Zbigniewem Ziobrą, Beatą Szydło oraz stowarzyszeniami Amnesty International i Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Po 8 miesiącach procesu Dawid Szydło został skazany przez czarnogórski sąd na karę 12 miesięcy pozbawienia wolności - podaje wyborcza.pl. Wyrok został wydany, za pozwoleniem sądu, bez obecności 27-latka.

Zobacz także: Przez analfabetyzm swoich obywateli ten kraj traci miliard euro!

- Nie przypuszczałem, że kara będzie tak wysoka. Mój prawnik twierdził, że prawdopodobnie zasądzona zostanie tylko grzywna. Jestem w szoku - skomentował decyzję Polak. Mężczyzna zapowiedział, że będzie odwoływał się od wyroku sądu.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28aofo

Podziel się opinią

Share

d28aofo

d28aofo
Więcej tematów