Trwa ładowanie...

Jedzą śmieci, umierają młodo - los miastowych... misiów

Jedzą śmieciowe jedzenie, są grube, wcześnie zachodzą w ciążę, umierają młodo i to gwałtowną śmiercią - oto jakie życie wiodą niedźwiedzie baribale na obrzeżach amerykańskich miast.

Jedzą śmieci, umierają młodo - los miastowych... misiówŹródło: Jupiterimages
dj8f5ll

Niedźwiedzie, podobnie jak ludzi, ściąga do miast dobrobyt. Z powodu obfitych źródeł pożywienia - innymi słowy: śmietników - niedźwiedzie ciągną z dzikich terenów ku obszarom zurbanizowanym - opowiada Jon Beckmann.

Naukowiec, wraz z kolegami, przez ponad 10 lat badał losy baribali żyjących w pobliżu jeziora Tahoe w stanie Newada. W tym czasie śledził poczynania 12 misiów mieszkających w pobliżu miast oraz 10 niedźwiedzi żyjących na łonie prawdziwie dzikiej przyrody.

Okazało się, że misie - mieszczuchy spasły się na śmietnikowej diecie tak bardzo, że ważyły o jedną trzecią więcej niż ich dzicy kuzyni. Dlatego też mogły wcześniej mieć potomstwo. Niedźwiadki rodziły się nawet 4-letnim niedźwiedzicom, podczas gdy ich dzikie kuzynki dojrzewały do macierzyństwa dopiero w wieku 7-8 lat.

Jednak podmiejskie niedźwiedzie płaciły wysoką cenę za ten pozorny dobrobyt. Wszystkie 12 zwierząt straciło życie pod kołami samochodów przed swymi 11 urodzinami.

dj8f5ll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj8f5ll
Więcej tematów