Trwa ładowanie...
d227ptc

Jednoznaczne wyniki sondażu. Chodzi o kampanię za 19 mln zł

Blisko trzy czwarte Polaków źle ocenia fakt, że kampania ws. zmian w sądownictwie finansowana jest przez państwowe spółki - wynika z najnowszego sondażu. Nic złego nie widzą w tym jedynie zwolennicy PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najmocniejszy plakat kampanii "Sprawiedliwe sądy"
Najmocniejszy plakat kampanii "Sprawiedliwe sądy" (WP.PL, Fot: SprawiedliweSady.pl)
d227ptc

O kampanii jest głośno od dawna. Stoi za nią Polska Fundacja Narodowa. Teoretycznie została powołana do tego, by promować wizerunek Polski za granicą, ale póki co przekonuje Polaków do reformy sądownictwa autorstwa PiS. W całej Polsce zawisły billboardy, był też spot telewizyjny oraz specjalnie utworzona strona internetowa. Koszt? 19 mln zł. Pieniądze pochodzą z państwowych spółek.

Zobacz: Polska Fundacja Narodowa: kto wydaje nasze pieniądze?

Jednoznaczne wyniki

d227ptc

I właśnie ten fakt negatywnie oceniają Polacy, co wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET. Na pytanie: "Jak pan/pani ocenia fakt, że kampania rządowych zmian w sądownictwie finansowana jest przez państwowe spółki?", "źle" odpowiedziało aż 73,5 proc. badanych, podczas gdy "dobrze" - tylko 20,3 proc. Zdania w tej sprawie nie ma 6,3 proc.

Sondaż przeprowadzono 19-20 września na próbie 1100 dorosłych Polaków.

Zawiadomienie na Kaczyńskiego. Mamy reakcję PiS

Ciężkie działa przeciw kampanii "Sprawiedliwe Sądy" wytoczyła opozycja. Platforma Obywatelska poinformowała w czwartek, że składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. Według PO, działał w tej sprawie "układ", na czele którego stał właśnie prezes PiS. - Macki afery billboardowej prowadzą na Nowogrodzką - przekonują politycy tego ugrupowania.

Co na to partia rządząca? - Wolne żarty. To ich nie doprowadzi do Belwederu, raczej na manowce - usłyszeliśmy od jednego z naszych rozmówców z PiS.

d227ptc

Podziel się opinią

Share

d227ptc

d227ptc
Więcej tematów