"Jeden telefon". Sikorski wskazuje, jak skończyć wojnę
Radosław Sikorski ocenił, jak najszybciej zakończyć wojnę w Ukrainie. - Można to osiągnąć w 5 minut - jednym telefonem Putina do Gierasimowa - stwierdził szef MSZ na antenie telewizji Polsat News.
Szef MSZ był gościem programu "Najważniejsze Pytania" emitowanego na antenie telewizji Polsat News. Sikorski był pytany o kwestię zakończenia wojny w Ukrainie.
- Najłatwiejszy sposób na zakończenie wojny to wycofanie się Rosjan na granicę międzynarodową i można to osiągnąć w 5 minut - jednym telefonem Putina do Gierasimowa (szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej - red.) - stwierdził.
Wojna handlowa z USA
Sikorski został także zapytany o kwestię wojny handlowej, którą - swoją deklaracją dotyczącą narzucenia ceł - rozpoczął Donald Trump.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kraje UE nie chciały Rumunii w Schengen? "Była blokowana"
- Wojny handlowe szkodzą wszystkim. W tej dziedzinie możemy odpowiedzieć USA pięknym za nadobne - stwierdził szef MSZ. Sikorski zaznaczył jednak, że "to ostatnia rzecz, na jakiej powinno nam zależeć".
- Jeżeli chodzi o wymianę amerykańsko-europejską to pamiętajmy o faktach. Stany Zjednoczone mają gigantyczną nadwyżkę handlową, jeżeli chodzi o usługi - wskazał minister w programie.
Źródło: Polsat News