Trwa ładowanie...

Jasna deklaracja kancelarii Dudy. "Koniec konsultacji"

Nie odbędą się już pogłębione konsultacje ws. prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym - poinformował wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. O kolejnej turze konsultacji mówił wcześniej rzecznik prezydenta.

Jasna deklaracja kancelarii Dudy. "Koniec konsultacji"Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d49wo1y
d49wo1y

- Prezydent nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, czy w dniu przedstawienia prześle projekty do Sejmu, czy jeszcze da czas troszeczkę na konsultacje, nazwijmy to społeczne - stwierdził kilka dni temu Krzysztof Łapiński, rzecznik prasowy Andrzeja Dudy.

Teraz wszystko jest już jasne. Paweł Mucha powiedział w radiowej Trójce, że po skierowaniu propozycji prezydenta do Sejmu, to tam będą toczyły się nad nimi dalsze prace.

Zobacz też: Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

- Ja tutaj bym nie demonizował jakiejś cezury czasowej, związanej z tym, że prezydent upubliczni i zamyka to możliwość rozmowy - podkreślił Mucha. Przekonywał również, że oczekiwania społeczne ws. reformy wymiaru sprawiedliwości zostaną "zaspokojone". - To jest dla prezydenta priorytet - zapewnił wiceszef Kancelarii Prezydenta na antenie publicznego radia.

d49wo1y

Dodał, że prezentacji prezydenckich projektów "można spodziewać się w poniedziałek", ale po powrocie z Nowego Jorku, Andrzej Duda dokona jeszcze "ostatecznych" poprawek.

- Prezydent będzie się chciał oczywiście zastanowić, rozważyć ostatecznie wszystkie te elementy, które były przedmiotem wcześniejszych prac - podkreślił Mucha. - De facto te prace są zakończone - oświadczył.

Kto zaprezentuje projekty?

Według Muchy, zmiany zaproponowane przez Andrzeja Dudę będą "cieszyły się powszechnym poparciem" w parlamencie.

Zapytany, czy prezydent sam zaprezentuje swoje projekty ustaw, Mucha odparł, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w piątek. - Po tej decyzji będziemy informować, jaki jest sposób prezentacji projektów ustaw - zaznaczył.

24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

d49wo1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49wo1y
Więcej tematów