Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński może stanąć na czele rządu PiS. Adam Lipiński: to zawsze jest dobra opcja

Wojna prezydenta Andrzeja Dudy i rządu wkracza w decydującą fazę. Po przepychankach dotyczących MON oraz burzy wokół Krzysztofa Łapińskiego, pojawiają się informacje o wymianie na stanowisku premiera. To prezes PiS miałby stanąć na czele rządu.

Jarosław Kaczyński może stanąć na czele rządu PiS. Adam Lipiński: to zawsze jest dobra opcjaŹródło: Agencja Gazeta
deey6b8
deey6b8

Konflikt między prezydentem a rządem rozgorzał po zaskakującym wecie prezydenta ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. Potem był konflikt Andrzeja Dudy i szefa MON.

Po dziwnym zachowaniu żołnierzy na Westerplatte, sprawie gen. Jarosława Kraszewskiego i nominacji generalskich, głowa państwa zażądała dymisji Macierewicza. Zakomunikował to na spotkaniu z premier Beatą Szydło.

Potem atmosferę podgrzał Krzysztof Łapiński, który wbił szpilkę w otoczenie Rady Ministrów. Powiedział, że gdyby Andrzej Duda miał uwagi co do składu rządu, to przekazałby je Jarosławowi Kaczyńskiemu, a nie premier Szydło.

deey6b8

Taki stan trwa do dziś, ale jak sugeruje "Super Express", to się zmieni. Już niedługo Jarosław Kaczyński stanie na czele rządu, a Beata Szydło zostanie marszałkiem Sejmu. Ma to się stać jesienią.

"Kaczyński wie, że Szydło nie ma posłuchu u Macierewicza, a ostatnio nawet prezydent ją lekceważy wypowiedziami swojego rzecznika i sugeruje, że Szydło na nic nie ma wpływu" - twierdzi ważny polityk PiS.

Duda kontra Kaczyński - zobacz nagranie

Zdradza, że "konflikt na linii Pałac Prezydencki - rząd narasta", a po takiej zmianie "prezydent nie postawi się Kaczyńskiemu". "A wobec Szydło może to robić i robi to" - dodaje.

deey6b8

Lipiński: prezes jest przecież liderem naszej formacji

"Super Express" zdobył również komentarz polityków PiS. "Jak Jarosław Kaczyński zostanie premierem, zawsze jest to dobra opcja. Prezes jest przecież liderem naszej formacji - mówi Adam Lipiński. "Jarosław Kaczyński byłby bardzo dobrym premierem - dodaje poseł Arkadiusz Mularczyk.

Wszystko może się zakończyć dzisiaj, bo najprawdopodobniej prezydent Duda spotka się z prezesem PiS. Tematem spotkania mają być przygotowywane projekty ustaw reformujących polskie sądownictwo. Ale wątek dotyczący ostatnich wydarzeń i ewentualnych zmian może sie pojawić.

Tej informacji nie chcą ani potwierdzić, ani jej zaprzeczyć współpracownicy obu polityków.

Do sprawy odniosła się też rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Jeśli do takiego spotkania kiedykolwiek dojdzie i strony będą chciały o nim mówić, to zrobią to - osobiście lub za pośrednictwem swoich współpracowników - stwierdziła.

deey6b8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deey6b8
Więcej tematów