Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński "architektem reaktywacji" PO?

- Architektem reaktywacji Platformy jest Jarosław Kaczyński. Głównie poprzez obsesyjną nienawiść do Tuska. Kaczyński jest tak ogarnięty obsesją, że sam go tutaj do Polski ściąga. Ściąga swojego egzekutora - powiedział profesor Tomasz Nałęcz w "Faktach po Faktach".

Jarosław Kaczyński "architektem reaktywacji" PO?Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d4gipgw
d4gipgw

PO przed PiS

Tomasz Nałęcz, razem z profesorem Pawłem Śpiewakiem skomentowali w środę wieczorem wyniki sondażu partyjnego przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN24. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 31 proc. ankietowanych zagłosowałoby na Platformę Obywatelską - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA. Partia Grzegorza Schetyny zanotowała wzrost poparcia o 4 punkty procentowe w porównaniu do badania z marca 2017 roku i wysunęła się na pozycję lidera.

Drugie miejsce przypadłoby liście tworzonej wspólnie przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę. Partie tworzące obecny rząd wskazało 29 proc. badanych (bez zmian w porównaniu do sondażu z marca). Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Kukiz'15 z poparciem 10 proc. respondentów (bez zmian).

"PiS robi coraz więcej głupstw"

- Wynik pokazuje, że PiS ma trwały elektorat i się tego nie zmieni. Strategia Jarosława Kaczyńskiego daje skutki - ocenił Śpiewak. Dodał jednak, że "wszystkie grupy, które zadecydowały o wyniku, zostały stracone dla partii". - Nie sposób powiedzieć czy PiS ma jakieś zdolności koalicyjne - dodał.

- PiS robi coraz więcej głupstw - stwierdził z kolei Nałęcz. - Ten wynik sondażu jest zbliżony do wyniku wyborczego PiS z 2007 roku. Mój wniosek jest pesymistyczny. Mając takie poparcie od 2007 roku Kaczyński grzał twardo ławy opozycji przez osiem lat - dodał profesor.

Źródło: TVN24

d4gipgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gipgw
Więcej tematów