Jarosław Gowin zapowiada powstanie nowej formacji politycznej. Ma poszerzyć obóz Zjednoczonej Prawicy

Do ogłoszenia nowej formacji politycznej dojdzie w godzinach okołopołudniowych – zapowiedział prezes Polski Razem, wicepremier Jarosław Gowin. Ma to być dopiero początek, z którego cieszy się Jarosław Kaczyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin na razie nie zdradza nazwy nowej partii
Jarosław Gowin na razie nie zdradza nazwy nowej partii (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)

- Pokażemy grupę inicjatywną, ale to oczywiście jest dopiero początek, stopniowo będą dołączać do nas kolejne środowiska, kolejni politycy, a cały projekt ujawnimy 4 listopada, podczas kongresu odnowionej partii - mówił w piątek Gowin w radiowej Jedynce.

Jak dodał, nowa formacja będzie mieć wolnorynkowy program osadzony na tradycyjnych wartościach. - My wierzymy w gospodarce w wolny rynek, w niskie podatki, w prywatną własność. Natomiast w sferze wartości trzeba stawiać na to, co sprawdzone przez tradycję, czyli na rodzinę, na patriotyzm, na wiarę - wskazał wicepremier.

Jarosław Gowin podkreślił, że nowa partia jest elementem poszerzenia obozu Zjednoczonej Prawicy, a prezes PiS Jarosław Kaczyński "wyrażał radość z tego poszerzenia".

Zobacz też: Jarosława Gowina zaczynał w PO, ale póróżnił się z Donaldem Tuskiem. Po przegranych wyborach na przewodniczącego Platformy założył własną partię, a do Sejmu dostał się z list PiS-u

Jednak w piątek nie poznamy nazwy nowej partii politycznej. Ta zostanie ogłoszona dopiero podczas listopadowego kongresu poszerzonej Polski Razem. Dzisiaj zostanie przedstawiony program nowej partii oraz nazwiska części polityków, którzy do niej dołączą.

Minister nauki zapowiedział, że program nowej partii będzie stawiał na samorządność. - Silnym filarem nowego ugrupowania będą samorządowcy. Wielu z przedstawicieli tych samorządowców zapewne będzie dziś na konferencji – zaznaczył Jarosław Gowin.

O tym, że Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, Jarosław Gowin poinformował już na początku tygodnia.