Trwa ładowanie...
d3k9k9o

Jarosław Gowin: ostrzegałem sędziów, że będą operowani młotkiem zamiast skalpelem

Szef resortu nauki i były minister sprawiedliwości zdradził, że przestrzegał środowisko sędziowskie przed niepoddawaniem się reformom. Jarosław Gowin stwierdził, że nie widzi u jego przedstawicieli "jakiejkolwiek refleksji".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin ostrzegał sędziów, że zamiast skalpelem będą operowani młotkiem
Jarosław Gowin ostrzegał sędziów, że zamiast skalpelem będą operowani młotkiem (East News)
d3k9k9o

Jarosław Gowin w programie I Polskiego Radia wspominał, że opuszczając stanowisko ministra przestrzegł sędziów. - Mówiłem, że jeśli będą tak zamknięci na jakiekolwiek reformy, a te reformy są niezwykle potrzebne, to wcześniej czy później zamiast operować skalpelem, trzeba będzie operować młotkiem - zdradził.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego stwierdził, że niechęć sędziów do reformowania własnego środowiska doprowadziła do konieczności bardzo radykalnych, głębokich zmian. - Mogę powiedzieć z nutką żalu i rozczarowania, że w ogóle w środowisku sędziowskim nie widzę jakiejkolwiek refleksji na temat tego, jak powinien wyglądać docelowy model wymiaru sprawiedliwości - mówił Jarosław Gowin.

Wicepremier skomentował też przyspieszenie procedury wyboru sędziów Sądu Najwyższego. Przekonuje, że to autonomiczna decyzja Krajowej Rady Sądownictwa. - Cieszę się z tego przyspieszenia. Zmiany w wymiarze sprawiedliwości nie powinny czekać. Jeśli są wakaty w tych istniejących izbach, to trzeba je jak najszybciej uzupełnić. I trzeba powołać tę nową izbę, dyscyplinarną - mówił Gowin.

d3k9k9o

Zobacz też: Nożownik z Kożuchowa mógł zabić 9 osób. Uratował je klient sklepu

Jego zdaniem oskarżenia o "ciągoty autorytarne?" nie powinny być kierowane w stronę obozu rządzącego, a w zgoła przeciwnym kierunku. - Czy my, przedstawiciele obozu rządzącego, czy przedstawiciele szeroko rozumianego obozu naszych oponentów, a większość korporacji prawniczych sytuuje się po tej stronie i bardzo mocno w niektórych przypadkach sami sędziowie angażują się w bieżąca politykę - dodał minister.

d3k9k9o

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów