Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin kusi PSL. "Niektórzy marzą o nowej chadecji"

Podczas sobotniej konwencji Porozumienia Jarosław Gowin przedstawił nowy polityczny kierunek swojego ugrupowania. Marek Sawicki z PSL dostrzega, że wicepremier próbuje wyciągnąć rękę do Ludowców, ale nie ma do niego zaufania. Polityk skomentował również sytuację urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich.
Share
Jarosław Gowin i Marek Sawicki
Jarosław Gowin i Marek SawickiŹródło: East News
d382zoj

Były minister rolnictwa Marek Sawicki (PSL) w rozmowie z serwisem DoRzeczy.pl, skomentował sobotnią konwencję Porozumienia, na której Jarosław Gowin przedstawiał nowe pomysł na rozwój ugrupowania.

- Ja już powiedziałem w jednym z wywiadów, że nie ufam Jarosławowi Gowinowi, nie jestem zwolennikiem koalicji z Porozumieniem. Jarosław Gowin to indywidualista. Gra jedynie pod siebie. I koalicja z nim do niczego dobrego nie doprowadzi. Natomiast wielu młodych działaczy ma wizję koalicji z Gowinem, szerokiej chadecji. Jak będzie, zobaczymy - powiedział.

Sawicki: PSL nie poprze polityka z PiS

Polityk odniósł się również do wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Stwierdził, że istnieje możliwość porozumienia się w tej sprawie z obozem rządzącym, zaznaczył jednak, że takie porozumienie nie może dotyczyć żadnego wskazanego przez PiS polityka. - PiS musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce wybrać kandydata, który będzie akceptowalny dla różnych środowisk, czy lansować wybór partyjny - powiedział.

d382zoj

Jarosław Kaczyński to "potwór"? Paweł Kukiz ripostuje Krzysztofowi Skibie

Sawicki podkreślił, że w jego ocenie sposób wyboru kandydata na RPO powinien ulec zmianie. - Od dawna mówię, że należy doprowadzić do konsensusu, wyboru osoby nie kojarzonej tak mocno z polityką, najlepiej wybranej przez ekspertów, przedstawicieli wydziałów prawa - stwierdził.

Źródło: DoRzeczy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d382zoj

Podziel się opinią

Share
d382zoj
d382zoj
Więcej tematów