Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin krytycznie o reformie sądownictwa: "Nie przełożyła się na podniesienie jakości"

Jarosław Gowin skomentował w czwartek rano reformę sądownictwa, przeprowadzoną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Słowa polityka mogą dziwić. Jak stwierdził, "reforma nie przełożyła się na podniesienie jakości sądów w Polsce".

Share
Jarosław Gowin krytycznie o reformie sądownictwa: "Nie przełożyła się na podniesienie jakości"Źródło: East News, fot: Mateusz Jagielski
d1mkidi

Minister nauki i szkolnictwa wyższego pytany był między innymi o to, co Polacy otrzymali dzięki reformie sądownictwa forsowanej przez ministra Zbigniewa Ziobrę z poparciem rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Gowin: "Reforma nie przełożyła się na podniesienie jakości sądów"

Polityk w gorzkich słowach stwierdził, że główne założenia reformy nie zostały spełnione. - Reforma nie przełożyła się na podniesienie jakości sądów w Polsce - skomentował w rozmowie z Radiem Plus.

Co minister Gowin miał na myśli? Chodzi w głównej mierze o skrócenie czasu orzekania przez sędziów.

d1mkidi

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz wyzwał na debatę Kidawę-Błońską. Reakcja Borysa Budki

Jarosław Gowin zapewnia: "Przed nami szereg działań"

Jak zapewnił polityk, rząd Prawa i Sprawiedliwości podejmie w tej kadencji szereg działań, zmierzających do osiągnięcia tego celu.

Jak zaznaczył, z reform sądownictwa nie można rezygnować, ponieważ sądy funkcjonowały i nadal funkcjonują w sposób niezadowalający polskie społeczeństwo. Minister nauki i szkolnictwa wyższego podkreślił rolę dialogu w tej kwestii.

Jarosław Gowin z inną koncepcją?

Jarosław Gowin odniósł się także do wywiadu, którego udzielił ostatnio w "Do Rzeczy". Powiedział wtedy, że ma inne podejście do koncepcji i kierunku reform, które forsuje Zbigniew Ziobro.

d1mkidi

Pytany o te słowa, doprecyzował, że jako były minister sprawiedliwości "ma pewien mandat do przedstawiania pewnych swoich koncepcji". Dodał jednak, że mimo różnego podejścia, między nim a Ziobrą nie dochodzi do sporów.

Jarosław Gowin potwierdza doniesienia WP

Na antenie padło też pytanie o doniesienia Wirtualnej Polski na temat organizowanej przez Porozumienie konwencji wspierającej prezydenta Andrzeja Dudę.

Jarosław Gowin potwierdził, że są to realne plany. - To będzie kwiecień lub marzec. Rzeczywiście chcemy zorganizować konwencję, podczas której pokażemy propozycje programowe Porozumienia, dotyczące takich spraw jak chociażby rozwój mieszkalnictwa - mówił polityk. Zaznaczył jednak, że wszystkie te propozycje chce wprząc w rydwan kampanii Andrzeja Dudy.

Źródło: Radio Plus

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1mkidi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mkidi
d1mkidi
Więcej tematów