Trwa ładowanie...
dkd6t1e

Jaki stawia żądania Trzaskowskiemu. Daje mu 24 godz.

Patryk Jaki zaapelował do Rafała Trzaskowskiego, aby wycofał skargi, które składał do sądów ws. "korzystnych dla miasta decyzji" komisji weryfikacyjnej. Sugeruje też ratuszowi, żeby przygotował się na odszkodowania dla ofiar warszawskiej reprywatyzacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki chce, aby warszawski ratusz wypłacał odszkodowanie dla córki Jolanty Brzeskiej
Patryk Jaki chce, aby warszawski ratusz wypłacał odszkodowanie dla córki Jolanty Brzeskiej (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
dkd6t1e

Kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PiS zorganizował konferencję prasową przed budynkiem, w którym mieszkała działaczka społeczna Jolanta Brzeska. Patryk Jaki przypominał, że to miejsce symboliczne dla Warszawy, a komisja weryfikacyjna przyznała córce Brzeskiej odszkodowanie "z pieniędzy odebranych mafii reprywatyzacyjnej" - podaje na stronie pap.pl.

- Odszkodowanie mogłoby być już wypłacane, gdyby nie urząd Hanny Gronkiewicz Waltz, Platformy Obywatelskiej i Rafała Trzaskowskiego, który do dzisiaj nie zadeklarował po czyjej stronie stoi - mówił Jaki. - Daję 24 godziny Trzaskowskiemu, aby wycofał skargi na korzystne dla miasta decyzje oraz aby miasto przygotowało się do wypłacania odszkodowania m.in. córce Jolanty Brzeskiej - dodał.

Zobacz także: Czarzasty broni pomnika smoleńskiego i krytykuje obietnice PO

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji wbił również szpilkę Hannie Gronkiewicz-Waltz. - Zresztą to jest symboliczne, że tego dnia, gdy komisja przyznawała te odszkodowania, pani prezydent stolicy przyznawała - nie sto tysięcy złotych, tak jak my córce śp. Jolanty Brzeskiej - ale 600 tys. na żółwie błotne - zakończył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkd6t1e

Podziel się opinią

Share

dkd6t1e

dkd6t1e
Więcej tematów