WP

Jaki przegrał z Trzaskowskim w I turze. Według TVP jeszcze we wrześniu prowadził

W połowie września Telewizja Polska zapowiadała nieznaczne zwycięstwo kandydata PiS w I turze wyborów w Warszawie. Patryk Jaki miał również zwyciężyć w wyborczej dogrywce. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te prognozy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż podany przez TVP Info okazał się bardzo chybiony
Sondaż podany przez TVP Info okazał się bardzo chybiony (TVP Info)
WP

Sondaż przeprowadzony przez Informator Stolicy w połowie września dawał Patrykowi Jakiemu niespełna 33-procentowe poparcie wśród warszawiaków. Rafał Trzaskowski mógł wówczas liczyć na 30 proc. głosów. Podobna różnica miała utrzymać się w drugiej turze - tam wiceminister sprawiedliwości miał otrzymać 40 proc. głosów, a poseł PO 38 proc.

Wybory przyniosły jednak zupełnie inne rozstrzygnięcie - z sondażu exit poll przeprowdzonego przez IPSOS dla TVN, TVP i Polsat News wynika, że na Trzaskowskiego zagłosowało 54,1 proc. wyborców, natomiast na Jakiego zaledwie 30,9 proc. warszawiaków. Wszystko wskazuje więc na to, że drugiej tury nie będzie.

Wyborczy pościg Jakiego okazał się jedynie mrzonką. Co do wyniku wyborów prezydenckich w stolicy pomyliły się również inne sondażownie, gdyż żadna z nich nie prognozowała zwycięstwa Trzaskowskiego w I turze.

WP

Zobacz także: Czy ta inscenizacja ma sprawić, że podświadomie zdecydujemy, kto będzie prezydentem Warszawy?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP