Trwa ładowanie...
dq3ixoe

Jak zwalczać bezrobocie wśród młodzieży?Konferencja Młodzieżówek Partii Politycznych (PAP)


Przedstawiciele siedmiu polskich organizacji młodzieżowych zgodzili się, że bezrobocie wśród młodych ludzi to jeden z najważniejszych problemów tej grupy społecznej. Jednak propozycje rozwiązania tej kwestii są różne.

Share
dq3ixoe

W poniedziałek w Sejmie o bezrobociu wśród młodzieży dyskutowali reprezentanci: Forum Młodych Chrześcijańskich Demokratów, Forum Młodych Ludowców, Forum Młodzieży Konserwatywnej, Młodego Centrum, Ruchu Młodych RS AWS, Sojuszu Młodej Lewicy oraz Stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Według przedstawianych w toku obrad informacji, stopa bezrobocia wśród młodzieży w wieku od 15 do 24 lat wynosi 30%.

Wszyscy dyskutanci zgodzili się, że istotnym elementem w zwalczaniu bezrobocia jest kwestia edukacji. Jak podkreślano, szczególną uwagę należy zwracać na upowszechnianie edukacji na wsi i wyrównywanie szans osób z obszarów wiejskich.

Nie było jednomyślności w sprawie uelastycznienia prawa pracy jako jednego z głównych składników, wpływających na wzrost zatrudnienia. Za liberalizacją kodeksu pracy opowiadały się młodzieżówki UW - Młode Centrum, Platformy Obywatelskiej - Młodzi Demokraci i SKL - Młodzi Konserwatyści. Przeciw byli - Młodzi Ludowcy. (an)

dq3ixoe

Podziel się opinią

Share
dq3ixoe
dq3ixoe
Więcej tematów