Trwa ładowanie...
d3zg9xi

Jak wyglądało spotkanie z ministrem zdrowia? Rezydenci chcą ujawnienia stenogramów

Protestujący lekarze domagają się opublikowania stenogramów z piątkowych rozmów z ministrem zdrowia. W tej sprawie złożą wniosek do resortu i Rzecznika Praw Pacjenta. Chcą udowodnić, jak w rzeczywistości wyglądały rozmowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozmowy z rezydentami do tej pory kończyły się fiaskiem
Rozmowy z rezydentami do tej pory kończyły się fiaskiem (East News)
d3zg9xi

Młodzi lekarze chcą udowodnić, że kwestia pieniędzy dotyczyła wzrostu nakładów na zdrowie w Polsce, a nie ich zarobków - informuje RMF FM. Resort jest ponoć otwarty na kolejne rozmowy. Prawdopodobnie w tym tygodniu pojawi się propozycja terminu kolejnego spotkania.

Protest lekarzy rezydentów

Od listopada lekarze wypowiadają klauzulę opt-out, czyli zgodę na pracę w wymiarze przekraczającym 48 godzin w tygodniu. Spowodowało to problemy w wielu szpitalach w Polsce.Medycy domagają się zwiększenia nakładów na służbę zdrowia.

d3zg9xi

W ubiegły piątek w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta minister zdrowia Konstanty Radziwiłł spotkał się z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Niestety do porozumienia nie doszło.

- Z wielkim żalem muszę powiedzieć, że jesteśmy bardzo rozczarowani tym spotkaniem - poinformował przedstawiciel rezydentów Jarosław Biliński po negocjacjach z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. - Minister zdrowia i minister Suski przyszli kompletnie nieprzygotowani na to spotkanie. Bez żadnej propozycji - stwierdził.

d3zg9xi

- Pan minister powiedział, że rząd dołoży wszelkich starań, aby przyspieszyć wzrost nakładów na ochronę zdrowia, jeżeli warunki gospodarcze na to pozwolą.

Uważamy to za brak szacunku do nas - dodał Jarosław Biliński.

Głos po spotkaniu zabrał również Konstanty Radziwiłł. Minister zdrowia stwierdził, że "rząd zrobi wszystko, by przyśpieszyć zwiększenie nakładów na służbę zdrowia" niż zadekretowano w ustawie. Według niego, "ma przygotowane propozycje, które mogłyby zadowolić rezydentów i pacjentów". Jednak dodał, że nie udało mu się ich przedstawić. Dlaczego? Minister stwierdził, że "nie dogadaliśmy się co do pieniędzy, więc lekarze powiedzieli, że wychodzą".

d3zg9xi

Podziel się opinią

Share
d3zg9xi
d3zg9xi
Więcej tematów