Trwa ładowanie...

Jak wyglądało spotkanie z ministrem zdrowia? Rezydenci chcą ujawnienia stenogramów

Protestujący lekarze domagają się opublikowania stenogramów z piątkowych rozmów z ministrem zdrowia. W tej sprawie złożą wniosek do resortu i Rzecznika Praw Pacjenta. Chcą udowodnić, jak w rzeczywistości wyglądały rozmowy.

Jak wyglądało spotkanie z ministrem zdrowia? Rezydenci chcą ujawnienia stenogramówŹródło: East News
d1nxqm6
d1nxqm6

Młodzi lekarze chcą udowodnić, że kwestia pieniędzy dotyczyła wzrostu nakładów na zdrowie w Polsce, a nie ich zarobków - informuje RMF FM. Resort jest ponoć otwarty na kolejne rozmowy. Prawdopodobnie w tym tygodniu pojawi się propozycja terminu kolejnego spotkania.

Protest lekarzy rezydentów

Od listopada lekarze wypowiadają klauzulę opt-out, czyli zgodę na pracę w wymiarze przekraczającym 48 godzin w tygodniu. Spowodowało to problemy w wielu szpitalach w Polsce.Medycy domagają się zwiększenia nakładów na służbę zdrowia.

W ubiegły piątek w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta minister zdrowia Konstanty Radziwiłł spotkał się z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

d1nxqm6

- Z wielkim żalem muszę powiedzieć, że jesteśmy bardzo rozczarowani tym spotkaniem - poinformował przedstawiciel rezydentów Jarosław Biliński po negocjacjach z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. - Minister zdrowia i minister Suski przyszli kompletnie nieprzygotowani na to spotkanie. Bez żadnej propozycji - stwierdził.

- Pan minister powiedział, że rząd dołoży wszelkich starań, aby przyspieszyć wzrost nakładów na ochronę zdrowia, jeżeli warunki gospodarcze na to pozwolą.

d1nxqm6

Uważamy to za brak szacunku do nas - dodał Jarosław Biliński.

Głos po spotkaniu zabrał również Konstanty Radziwiłł. Minister zdrowia stwierdził, że "rząd zrobi wszystko, by przyśpieszyć zwiększenie nakładów na służbę zdrowia" niż zadekretowano w ustawie. Według niego, "ma przygotowane propozycje, które mogłyby zadowolić rezydentów i pacjentów". Jednak dodał, że nie udało mu się ich przedstawić. Dlaczego? Minister stwierdził, że "nie dogadaliśmy się co do pieniędzy, więc lekarze powiedzieli, że wychodzą".

d1nxqm6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nxqm6
Więcej tematów