Trwa ładowanie...
d39wbas

Jadwiga Emilewicz rezygnuje z członkostwa w Porozumieniu

Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała w sobotę rano, że zamierza opuścić szeregi Porozumienia. Podkreśliła, że decyzja ma związek z decyzjami prezesa Porozumienia Jarosława Gowina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jadwiga Emilewicz rezygnuje z członkostwa w Porozumieniu
Jadwiga Emilewicz rezygnuje z członkostwa w Porozumieniu (Twitter, Fot: Ministerstwo Rozwoju)
d39wbas

O scenariuszu, w którym Emilewicz opuści Porozumienie, pisaliśmy w czwartek. Dotychczasowa szefowa resortu rozwoju miałaby zostać ministrem finansów.

Emilewicz opuszcza Gowina

Za decyzją Jadwigi Emilewicz stoi różnica poglądów z Jarosławem Gowinem. Wicepremier podkreśliła w rozmowie z PAP, że z szefem Porozumienia nie zgadzała się już w maju, kiedy ten zablokował organizację korespondencyjnych wyborów prezydenckich. Minister Rozwoju miała również inne zdanie w sprawie głosowania nad ustawą o ochronie zwierząt, przy którym Gowin zdecydował, że Porozumienie wstrzyma się od głosu.

d39wbas

Emilewicz podkreśla, że jej wyjście z dotychczasowej formacji politycznej nie oznacza, że opuści klub parlamentarny PiS. Polityk deklaruje, że zamierza w dalszym ciągu wspierać Zjednoczoną Prawicę. Na mocy umowy koalicyjnej nie może jednak wstąpić do PiS, ponieważ dokument ów zakazuje transferów między partiami koalicyjnymi.

Stanowisko wicepremiera Jadwiga Emilewicz przyjęła po tym, jak w maju z funkcji wicepremira i ministra oświaty zrezygnował Jarosław Gowin. Szef porozumienia postanowił jednak powrócić do rządu po uzgadnianej między koalicjantami rekonstrukcji. Według ustaleń w Zjednoczonej Prawicy, każdy z koalicjantów PiS ma otrzymać jeden resort, co oznacza, że Emilewicz musiałaby opuścić radę ministrów. Jako bezpartyjna wciąż ma jednak szansę na zostanie ministrem.

Waldemar Kraska o rekordzie zakażeń koronawirusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39wbas

Podziel się opinią

Share
d39wbas
d39wbas
Więcej tematów